15 Temmuz’un parasıyla giyinip kuşanmışlar

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
15 Temmuz’un parasıyla giyinip kuşanmışlar FETÖ’cü hain kalkışmaya direnirken şehit olanların yakınlarıyla yaralananlara yardım için kurulan vakıfın hesabından lüks bir mağazadan grup elbise, gömlek, ayakkabı ve mont alındığı belirlendi.

15 Temmuz şehit yakınları ile gaziler için toplanan yardım paralarının teslim edildiği Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı lüks mağazalardan, ekip elbise, gömlek, ayakkabı ve mont üzere harcamalar yaptı. Vakfın Temmuz-Aralık 2021 periyodunda 28 bin liralık araç kiraladığı, “Bankamatik memuru” olduğu tez edilen K.İ. isimli bireye de 7 bin 136 lira maaş ödendiği belirlendi. CHP Ankara Milletvekili Murat Buyruk, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde şehit olanların yakınları ile gaziler için toplanan yardım paralarında 15 milyon TL’lik açık olduğunu savundu. Buyruk, bir dokumacılık firmasından vakfa, 17 Kasım 2021’de elektronik fatura kesildiğini, indirim uygulanmış haliyle bin 600 lira ödeme yapıldığını belirtti. Faturada, “Siyah erkek ayakkabı, pantolon, gömlek, tişört, mont” üzere eserler yer aldı. Bir diğer lüks mağazadan da “Slim gömlek ve kadro elbise” alındı.

Murat Buyruk

BEŞ AYLIK ARAÇ KİRASI 28 BİN

Vakıf, 2021 yılının Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında araç kiraladı. Araçlar için her ay vakıftan şirkete, 5 bin 664 liralık ödeme yapıldı. Beş aylık araç kiralama için 28 bin lira ödendi. 15 Temmuz şehit yakınları ile gazileri için toplanan paraların hala hak sahiplerine verilmediğini ve yıllardır bu paraların akıbetinin belgisiz olduğunu belirten Buyruk, “Şimdi de paraların emanet edildiği vakfın kasasından ilgisiz harcamalar yapılıyor” dedi.