Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli’den ‘gaflet’ açıklaması

tesbih

New member
Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli’den ‘gaflet’ açıklaması Harika Lig’in 10’uncu haftasının açılış maçında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, alanında Altay’ı 2-1 mağlup ederken Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, “Moralli bir gruba karşı bu akşam alana çıktık.Hatalar kararı belirledi” dedi.

Mustafa Denizli şöyleki konuştu:

Bilhassa birinci yarı her iki ekibin epeyce fazla üstünlük sağlayamadığı bir 45 dakika oldu. Bu akşam birtakım bölgelerde mecburen değişikliğe gittik. Hafta içi ve geçtiğimiz hafta oyunda verdiğimiz sakatlıklar, bilhassa defans sınırında bizi yeni arayışlara itti. Temelinde Muhteşem Lig’de bilgileri genel olarak değerlendirdiğimiz vakit pek epeyce bilgide ligin en âlâ kadrolarından biriyiz, lakin birisinde de en kötüsüyüz. Oda bilhassa top kaybında, pas yanlışında. Bu da vakit zaman bize değerliye niye oluyor. Maçı kurtarmak için her türlü çabayı sarf ettik desem yanlış olmaz. Tabi geçen hafta deplasmanda kazanan ve ligin başında güç günler yaşayan Malatyaspor’un da 3 puana gereksinimi vardı. Düzgün bir uğraş oldu. Bu akşam temelinde bir anlık gaflet tahminen de yediğimiz golden daha sonra oyunun bir anda dönmesine niye oldu. Penaltıdan daha sonra mühlet oyunu kurtarmak için yetmedi, söyleyecek fazla bir şey yok” dedi.

“KENDİMİZE KOYDUĞUMUZ AMAÇTAN ŞAŞMAYACAĞIZ”

Son haftalarda skor olarak bir düşüş yaşadıklarını ancak oynadıkları oyundan mutlu olduğunu lisana getiren deneyimli teknik adam, “Esasında düşüşü sonuç olarak değerlendiriyorsunuz. Geçen hafta Karagümrük maçı bizim için futbol için düşüş olarak düşünemeyiz. Oyundan ben son derece mutlu kaldım. kimi vakit uygun oynadığımız maçları kazanamadığınız oluyor. Bu akşam düzgün mi oynadık? ‘hayır’ Berbat mü oynadık? ‘hayır’ Bizim en büyük sorunumuz dönem başından beri takım da olan 3-4 arkadaşımızın bu akşam ortamızda olmaması. Kimi bölgelerde bizi mecburen konum değişikliğine itti. Onu da epeyce âlâ kullanamadık. Sonuç de 10 haftayı geride bıraktık, vasat bir imaj veriyoruz. 5 galibiyet 5 yenilgi. Ancak sonuçta biz kendimize dönem başında koyduğumuz gayeden şaşmayacağız. Bundan daha sonra yeterli sonuçlar almaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin başta benim kuşkum yok” diyerek kelamlarını noktaladı.