Andre Cronje, Mevcut Kripto Külçeşidini Eleştirdi: “Kripto Ahlakının gelişmenini Engelledi”

Burcin

New member
Andre Cronje yayımladığı bir blog yazısında kripto külçeşidini eleştirdi.

DeFi’ın önde gelen isimlerinden Andre Cronje, Pazartesi günü yayımladığı bir blog yazısında kripto ekosisteminin ahlak anlayışını eleştirdi. Ona bakılırsa kripto kültüründeki zenginlik dürtüsü, kriptonun kıymetleriyle bağlantılı daha asil arayışları engelledi. Cronje mevzu hakkında yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Uzun vakittir kripto külçeşidini küçümseyen ve kripto bedellerine olan sevgimi tabir eden şeyler söylüyorum. Bunu okumak garip gelebilir lakin kripto ahlakı kendi kendini yönetme, kendi varlıklarını kendin saklama, kendi kendini güçlendirme üzere kavramlar manasına geliyor. Lakin mevcut kültür servet, yetki, zenginlik ve egoya karşılık geliyor.”

Cronje ayrıyeten günümüzün kripto projelerinin kurucularının ana akım finansta mevcut para siyasetlerini tasarlayanların yaptığı yanılgıları yenidenlıyor üzere göründüğünü söylemiş oldu. Fakat tüm bunlara karşın bölümün geleceği konusunda heyecanını da lisana getirdi:

“Yeni bir çağa giriyoruz… Bu yeni çağda, bilinmeyen cüzdanların gölgelerde pusuya yattığı çorak topraklar yok olacak. Açgözlülük ve güvensizlikle değil; inanç tarafınca yönlendirilen yeni bir blokzinciri ekonomisininin yükselişine şahit olacağız. Bir döngüye girmiş olmamda ironi olsa da bir daha de her zamankinden daha fazla heyecanlanıyorum. tekrar çorak topraklara adım atmayacağım, ancak bu yeni gelecek için hayli heyecanlıyım.”