Berberde öldürülen gencin annesi: Öldürmesin diye 50 bin TL verdim

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Berberde öldürülen gencin annesi: Öldürmesin diye 50 bin TL verdim Gaziantep’te berber koltuğunda tıraş olurken kurşunlanarak öldürülen Yasin Demir’in annesi, oğlunun bir kızı severek evlendiği için bu durumu hazmedemeyen kızın amcası tarafınca öldürüldüğünü söylemiş oldu. Acılı anne, oğlunun katili olduğu argüman edilen şahsa oğlunu öldürmemesi için 50 bin lira verdiğini öne sürdü.

Olay, 22 Mart 2022 Salı günü akşam saatlerinde Şahinbey Fırat Mahallesi’nde bulunan bir berberde meydana gelmişti. Teze nazaran, Yasin Demir (25) tıraş olmak için berber koltuğuna oturduğu sırada dükkâna giren silahlı bir kişi tarafınca kurşunlanmış, bedenine epeyce sayıda kurşun isabet eden bahtsız genç, kaldırıldığı hastanede hekimlerin müdahalelerine karşın hayatını kaybetmişti.

ACILI ANniçin ŞOK TEZLER

Üç ay evvel evlendirdiği oğlunun öldürülmesiyle büyük bir acı yaşayan Yusuf Demir’in annesi Ülger Demir, olayın üzerinden 25 gün geçmesine karşın katil zanlısının hala bulunamadığını tabir ederek acılarının her geçen gün daha da katlandığını söylemiş oldu.

Olayın oluş sebebi ile ilgili enteresan tezlerde bulunan acılı anne, oğlunun yalnızca bir kızı severek evlendiği için bu durumu hazmedemeyen kızın amcası tarafınca öldürüldüğünü söylemiş oldu. Ülger Demir’in, tıraş olurken kurşunlanarak öldürülen oğlunun katili olduğu sav edilen şahsa oğlunu öldürmemesi karşılığında 50 bin lira verdiğini sav etmesi ise dikkat çekti.

Oğlunun berber koltuğunda canice öldürüldüğünü söyleyen, bunların yalnızca bir kızı severek evlendiği için yapıldığını vurgulayan acılı anne Ülger Demir, şunları söylemiş oldu:

– Oğlum bir kızla evlendi. Kızı iki sene evvel istedik vermediler. daha sonra ortadan iki yıl geçti ve gelin kızı alın dediler. Gittik kızlarını aldık lakin bize bu iş olunca ‘Gaziantep’ten göçün gidin, yoksa sizi vuracağız’ dediler. 25 gün evvel de oğlum berberde tıraş olurken eşi aramış. Neredesin demiş. Oğlum da tıraş oluyorum demiş. Ortadan birkaç dakika geçtikten daha sonra da gelip berberi taramışlar. Oğlumu sırtından ve bedeninin bir epey yerinden vurdular. Oğlumu öldürdüler.

“3 AYLIK DAMATTI, KATİLİNİ BULUN”

Oğlunun katilinin gelinin amcası olduğunu sav eden ve 25 gündür bulanamadığını söyleyerek yetkililere seslenen acılı anne, şöyleki konuştu:

– Oğlumun katili bulunsun. Olay olalı 25 gün oldu lakin oğlumun katili hala bulunamadı. Yer yarıldı da yerin tabanına girdi güya. Kimse bulamıyor bu katili. Benim oğlum 3 aylık damattı. Arıyla, namusuyla gelin getirdim ben, her şeyini aldım. Sonu bu biçimde oldu. Yetkililerden yardım istiyorum. Bize yardım etsinler. Kızın amcası, yeğeni benim oğlumla evlenmiş diye kin etmiş. Onun öldürdüğü argüman ediliyor. Kızın ailesi de bulmaya çalışıyor lakin onlar da bulamadı.

“DÜNYAM BAŞIMA YIKILDI, BEN DE ÖLDÜM”

– Benim oğlum öldü, dünyam başıma yıkıldı. Ben 25 gündür yerin dibindeyim. Oğlum öldü, ben de onunla birlikte öldüm. Beter bir biçimdeyim, konutumun yiğidi gitti. En değerlim, en küçük oğlum öldürüldü.

“50 BİN LİRA PARA VERDİM”

Katil zanlısı olduğu sav edilen gelininin amcasının düğün devrinde oğlunu öldürmemek için kendisinden 60 bin lira para istediğini ve bu paranın 50 bin lirasın verdiğini de sav eden gözü yaşlı anne, “Oğlumun katilinin yakalanmasını istiyorum. Günlerdir bulunamadı. Ben bu şahsın bir an evvel yakalanarak hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Bu şahıs oğlum o kızla evlenince bizi tehdit etmeye başladı. Oğlunu öldüreceğim dedi. Oğlumu öldürmeme karşılığında benden 60 bin lira para istedi. Ben de 50 bin lira verdim, 10 bin lira daha verecektim lakin buna karşın oğlumu öldürdü” diye konuştu.