Beyzanur Fidan’ın boğulduğu katılaştı

HoVaRDa

New member
Beyzanur Fidan’ın boğulduğu katılaştı İzmit’te, konutunun yatak odasında meyyit bulunan Beyzanur Fidan’ın (22) intihar ettiğini tez eden, 3 aylık eşi tutuklu sanık Ömer Fidan’ın (26) yargılanmasına devam edildi. Davada Beyzanur Fidan’ın boğulduğu otopsi raporuyla kesinleşirken, intihar ya da cinayet olup olmadığının anlaşılması için isimli tıptan yeni rapor istenip, duruşma ertelendi.

Olay, 21 Mart 2021’de Alikahya Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. 3 ay evvel evlendiği eşi Beyzanur Fidan’ı yatak odasında hareketsiz bulduğunu öne süren Ömer Fidan, 112 Acil Davet Merkezi’ni aradı. Meskene gelen sıhhat takımları, Fidan’ın mevtini kuşkulu bulunca polis takımlarınca Ömer Fidan, gözaltına alındı. Eşinin intihar ettiğini öne süren ve emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Fidan, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

‘KAVGA SESLERİ DUYDUM’

Ömer Fidan’ın Kocaeli 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına bugün devam edildi. Duruşma salonunda sanık Fidan, Beyzanur Fidan’ın ailesi ve avukatlar hazır bulundu. Duruşmada şahit sıfatıyla tabir veren çiftin komşusu G.T., “Evime geldiğimde arbede sesleri geliyordu. bir süre daha sonra sesler kesildi. Saat 00.00 sıralarında ‘Beyza ne olur kapıyı aç’ üzere sesler duydum. Kendilerini tanımıyorum. ‘Lütfen kapıyı aç. Ne olursun kapıyı aç’ üzere şeyler söylüyordu. bir süre daha sonra da polis geldi. Bilgim bundan ibarettir” dedi.

PSİKİYATRİSTİ TABİR VERMEK İSTEMEDİ

DHA’nın haberine bakılırsa Beyzanur Fidan’ın özel hastanede çalışan psikiyatristi D.D. de duruşmaya şahit olarak katıldı lakin söz vermek istemedi. çabucak sonrasında mahkemeye gelen otopsi raporu okundu. Raporla Beyzanur Fidan’ın boğulduğu kesinleşirken, intihar edip etmediği konusunda ayrıntıya yer verilmediği görüldü. Mahkeme heyeti, boğulma niçininin intihar ya da cinayet olup olmadığının anlaşılması için yeni isimli tıp raporu istedi. Sanık Ömer Fidan’ın tutukluluk halinin devamına karar verilirken, rapor kararı için duruşma, 16 Mart’a erteledi. (HABER MERKEZİ)