Bezzecchi, Sic’i hatırlatan gülümseme: herkesin beğendiği bir sürücünün sadeliği ve yeteneği

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Marquez’i geçerken biraz cömert davrandım.” Cömert, diyor. Ama üzgün görünmüyor. Marco Bezzecchi, yarış ve hayat karşısında gösterdiği samimiyetle sizi her zaman şaşırtıyor. Bunun için – ve bu bukleler dizisi – birçok kişi Marco Simoncelli’nin ondaki hafif gülümsemesini görüyor olmalı. “Karşılaştırma için teşekkürler: Maalesef Sic’i şahsen tanıma fırsatım olmadı ama o harikaydı”. Ve Doc tarafından da sportif bir şekilde benimsenen Bez (“Evden başlangıcı nasıl iyileştireceğimi öneren Valentino’ya teşekkür ederim: Onun tavsiyesine uydum, iyi gitti”), yeni büyümeye başladı.

MotoGp, Bezzecchi Le Mans’ta zafer kazandı. Bagnaia tekrar çöküyor, Vinales ile tartışıyor

kaydeden Massimo Calandri

14 Mayıs 2023

Bez ve Yamyam’ı sollayan “cömert”

Bir buçuk ayda “kraliçe” kategorisinde ikinci başarı, sıralamada Bagnaia’nın sadece bir puan gerisinde ikincilik. Le Mans’ta Yamyam’a inanılmaz bir şekilde kötü davrandı: 8 kez dünya şampiyonu olan Katalan’ın her zaman olduğu gibi utanmazca ona içeriden saldırdı, onu neredeyse pistten çıkarmak için genişlemeye zorladı. Marc Marquez geri döndü, ancak onun dengi olduğunu biliyor. “Oldukça cömert bir manevra”, diye tekrarladı Bez, basit bir şekilde. “Beni bir pozisyonla cezalandırmak doğruydu” diye itiraf ediyor. Ancak bu arada pistlerin başka bir iblisini de yenmişti, Martin: bu yüzden İspanyol Ducati Pramac’a yol verdi, ardından saldırıya geri döndü. Ve bir tur sonra bile liderdi. Zaptedilemez. Diğerlerinden neredeyse 5 saniye önde: Rimini sürücüsüne kıyasla yardımcı oyuncular. Ancak bu, işi kolaylaştırıyor: “Motosiklet, sprint yarışında Cumartesi günkü ile aynıydı. Fark startta ortaya çıktı”. Teşekkürler Valentine. “İlk turlardan itibaren iyi bir pozisyondaydım, daha iyi hale geldi.” Bundan daha iyi. “Hız gerçekten iyiydi, kendimi güçlü hissettim: Martin’in geçmesine izin vermek zorunda kaldıktan sonra sakin kaldım çünkü tekrar önde olacağımı biliyordum. Sonuna kadar zorladım.”

“Valentino’ya ve Gigi Dall’Igna’ya teşekkürler”

Termas de Rio Hondo’dan sonra ikinci başarısı. Oğlan (24 yaşında) geçen seneden bir Red ile yarışıyor ama 2022’de Bastianini’nin başına geldiği gibi harikalar yaratıyor. “Bu hafta bana iki teknisyen gönderen ekibimin ve tüm Ducati’nin olağanüstü çalışmasına güvenebilirim” . Yarış Departmanı genel müdürü Gigi Dall’Igna, dün sabah Mooney VR46 kutusundaydı. “Benim için bir sözü daha vardı, bu çok önemliydi”. Bir sürücüyü asla terk etmemesi gereken şans kadar temel olan Bezzecchi, bunun farkında: “Ortağım Marini kontrolü kaybetti ve ben onu santimetrelerce sıyırdım, Alex Marquez ise hemen ardından geldi ve ona dümdüz vurdu. onunla iyi.” Sprint yarışları da dahil olmak üzere sezonda dört podyum. Nereye varabilirsin? “Bilmiyorum. Bu arada bıyığımı kestim: Arjantin’deki zaferden sonra bir iddia üzerine bıyığımı uzatmak zorunda kaldım. Onu ben değil, annem Daniela beğendi. kazanmaya geri dön” .

Ducati, Mugello’da her gün kırmızı renkte rezervasyon yapıyor

KAZANÇ. Padokta yine olacak diyorlar. Belki de Ducati bahçesi Mugello’daki bir sonraki turda. Her zaman gösteri ve tehlike arasında duran bir dünya şampiyonasında – Le Mans’ta bitiş çizgisine sadece 13 kişi ulaştı! -, kesin olan tek şey Borgo Panigale’nin ezici gücü. Podyumu (Bezzecchi, Martin, Zarco) ve aynı zamanda tüm varış sırasını (ilk 7’de 5 Ducatisti) tekeline alan ve Pecco ve Bez ile biniciler sıralamasında lider olan. Enea Bastianini, sprint yarışında Marini tarafından yere serilen ve sezon başında her şeyini kaybeden İtalyan yarışı için geri dönecek. Dünkü talihsiz olaydan sonra intikamını almaya kararlı bir Bagnaia’ya da bahse girebilirsiniz. Başka bir İtalyan hafta sonu olacak mı?