Fatma Yasak’ı vefatla tehdit eden ve kaçıran Alper Tasalı özgür bırakıldı

HoVaRDa

New member
Fatma Yasak’ı vefatla tehdit eden ve kaçıran Alper Tasalı özgür bırakıldı İstanbul Esenyurt’ta 20 Ağustos’ta kaçırılan Fatma Yasak, Alper Tasalı’nın mahkeme tarafınca özgür bırakıldığını açıklayarak reaksiyon gösterdi.

Fatma Yasak, yaşadıklarını toplumsal medya hesabından paylaştı ve Birgün gazetesine anlattı.

Evliliği mühletince şiddete uğradığını ve mevt tehdidiyle yaşadığını belirten Yasak, şunları yazdı:

SİLAHLA GELDİ, ATEŞ EDEREK KAÇIRDI

20 Ağustos 2021 tarihinde öğle 12 çeyrek sularında ailemin konutundan iş görüşmesine gitmek gayeli çıktım. Durağa kadar minibüsle gittikten daha sonra durakta indim ve yürümeye başladım. Ve önümde beyaz Toyota Corolla marka bir araç durdu

İçinden Alper Tasalı indi ve elinde silah vardı. Öncelikle bana otomobile bin dedi o an kaçmak benim için mevt olurdu ki kaçmama fırsat tanımamak ismine elindeki silahı yan tarafıma gerçek ateşledi ve otomobile bin diye yenidenladı.

Bende binmek zorunda kaldım ve etrafımızdan o an polise ihbar edenler olmuş bu durumu araca binerken 3 kere Kafes uygulaması üzerinden davet gönderdim. Araca beni bindirdikten daha sonra süratle yola çıktı.

‘KADES’İ ARADIM, POZİSYON İSTEDİLER’

Nereye gidiyoruz dediğimde Silivri’de boş bir yere çekip evvel beni daha sonra kendini öldüreceğini lisana getirdi. O sıralarda KADES’ten ihbarımı goren takımlar beni aradı. Polis olduklarını anlamaması için iş görüşmesine gideceğim yer arıyor dedim ve telefonu açtım.

Polis memurlarına iş görüşmesine gelemiyorum acil Silivri tarafına gitmem gerektiğini ve şu an Silivri’ye gidiyor olduğumu belirttim. Birinci başta anlayamadılar ve KADES’ten aradıklarını söylemiş olduler bende evet biliyorum adresinizi ama gelemiyorum anlıyorsunuz dimi dediğimde anladılar ve benden WhatsApp üzerinden pozisyon istediler. Onlara pozisyonu süratlice atıp bildirileri silmiştim görmemesi için ancak tekrar gelen bir iletiyle telefonumu elimden aldı ve polisle bağlantıya geçtiğimi fark etti.

sonrasındasında ikimizin telefonunuza camdan fırlattı ve süratle yola devam etti. Telefonlar da gidince yapabileceğim en gerçek şeyi düşündüm ve onu barışacağımıza ikna ettim. Baktım ki oda buna sıcak yaklaşıyor.

Ona silahla polisin bizi görmesinin sorun olacağını silahı ailemin meskenine bırakmamızı ordan birkaç eşyamı alıp çıkacağımı ve daha rahat gidebileceğimizi söylemiş oldum. Birinci başta yanaşmadı lakin sonunda ikna ettim ve meskene geri dönüş yoluna girdik.

daha sonrasında silahı mermileri ve bıçağını alıp konuta çıktım. Meskene çıktığım anda babama durumu anlattım ve polis gruplarını aradık. takımlar geldi ve bizi evvel hastaneye akabinde ofise götürdüler. Öğle 1 den akşam 8 e kadar süren bu durumun akabinde bu şahısı nezarethaneye koydular.

‘niçin ÖLMEMİZİ BEKLİYORSUNUZ’

Sabah ise nöbetçi mahkemeye çıkacağını söylemiş olduler. her insanın bildiği üzere kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir hata iken bu işe hile şantaj ve silah girdiğinde cezası daha da artan bir kabahat. Lakin bugün Alper Tasalı’nın nöbetçi mahkeme tarafınca TUTUKSUZ YARGILANDIĞINI öğrendim.

Artık dün bunu yapan adam yarın gelip bana aşk nidası mI atacak yoksa silahındaki mermiyi mi ateşleyecek. Bu adam dava gününe kadar bu türlü özgür gezecek ve çıktığı üzere birde toplumsal medyasından TEHDİTLERE devam edecek. ben de meskende durup ölmeyi mi bekliycem. BU KİŞİ POTANSİYEL BİR KATİLDİR VE BU KİSİ BUGUN TUTUKSUZ YARGILANDI. VE BU ŞAHISTAN BİRİNCİ ŞİKAYETÇİ OLUŞUM DEĞİL niye ÖLMEMİZİ BEKLİYORSUNUZ. ARTIK BU ADAM BİRKEZ BİR KABAHAT İŞLEYİP ÇIKTI VE ŞUNU DÜŞÜNECEK BEN BU BAYANI ÖLDÜRSEMDE YENİDEN ÇIKARIM. BEN YARIN YAHUT 1 AY daha sonra TELEVİZYONA BİR BAYAN DAHA KATLEDİLDİ HABERİYLE GÖRÜLMEK İSTEMİYORUM. BEN YAŞAMAK İSTİYORUM. NEFES ALMAYA DEVAM ETMEK GÜLMEK İSTİYORUM. ALPER TASALI POTANSİYEL BİR KATİLDİR VE BUNA GÖZ YUMMAYIN BEN ÖZGECAN ÜZERE ALEYNA ÜZERE OLMAK İSTEMİYORUM BU KİŞİNİN TUTUKLANMASINI VE 2 YILDIR BANA YAŞATTIKLARININ CEZASINI ÇEKMEKMESİNİ İSTİYORUM. LÜTFEN SESİMİ DUYUN VE DUYURUN.

‘UMMADIK BİR ANDA elbette BİR GÜN’ YAZDI

Fatma Yasak, serest bırakılan Tasalı’nın twitter hesabından “Ummadık bir anda elbette bir gün” yazdığını da alıntılayarak gösterdi.

Alper Tasalı isimli erkek tarafınca belirtilene bakılırsa Yasak’ın yolunu kesti. Akabinde kent ortasında silahla ateş ederek zorla Yasak’ı otomobile bindiren Tasalı, aracı Silivri’ye yanlışsız sürdü.

Fatma Yasak ise İçişleri Bakanlığı’na bağlı Bayan Dayanak Uygulaması’na (KADES) basarak can güvenliğinin tehdit altında olduğu bildirisini verdi. Canlı pozisyonunun anında paylaşılması gerekirken gruplar ısrarla hanımı arayarak pozisyon istedi. Kelam konusu durum bayanların can güvenliğinin bu tip uygulamalarla da korunmayacağını ortaya koydu.

KADES’E CANLI POZİSYON GİDECEK VE TAKİP EDECEKLER SANDIM

Yaşadıklarını BirGün’e anlatan Fatma Yasak, KADES uygulamasına basmasının akabinde tekraren aranıp pozisyon istendiğini söylemiş oldu. “Ben canlı pozisyonum gidecek ve takip edecekler sanıyordum” diyen Yasak, Alper Tasalı’nın özgür bırakılmasına da reaksiyon gösterdi.

Fatma Yasak, şu biçimde konuştu: “İş görüşmesine gidecektim. Durakta indim. Karşıdan karşıya geçecekken önümde araç durdu. İçinden kendisi çıktı. Elinde silahı vardı. daha sonrasında ne işin var diyemeden silahı yanıma hakikat ateşledi. Silahı ateşleyince binmek durumunda kaldım, KADES’e bastım anında. Nereye gidiyoruz dedim, Silivri’de boş bir toprağa çekeceğim dedi. daha sonrasında polis aradı, anlamaması için telefonda ‘Evet iş görüşmesine gelemedim, Silivri’de işim çıktı’ dedim. Ne demek istediğimi anlamadılar, ‘KADES’ten arıyoruz’ dediler. Ben de ‘Evet yanlışsız kişiyi arıyorsunuz ancak Silivri’ye yanlışsız gidiyorum’ dedim. bu türlü anlayabildiler. daha sonrasında Whatsapp’tan pozisyon istediler, gönderdim, bir daha istediler iki farklı numaraya. bir süre daha sonra ileti geldiğini fark etti, telefonu elimden aldı. Beni telefonumdan bulmaları gerekirken pozisyon istemelerine hayli şaşırmıştım.”

ÖZGÜR BIRAKILDI, TEHDİTLERE DEVAM ETTİ

İnançta olmadığını, öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Yasak, tek talebinin failin tutuklanması olduğunu söylemiş oldu. Yasak, şöyleki devam etti: “Hadi akıllı davranalım, hayli büyük sıkıntıdasın, gel silahı annemlerin meskenine bırakalım, ben de eşyalarımı alıp çıkayım dedim. bir süre daha sonra annemlerin meskenine döndük. Silahı, bıçağı, mermileri aldım. Konutta babam vardı, polisleri aradık. Gelmeleri 15 dakika sürdü. Polisler geldi, sonraki gün nöbetçi mahkemeye çıkarıldı, tutuksuz yargılanacağını öğrendik. Kendisi hür bırakılmış. Çıktığı üzere toplumsal medyada ‘hiç ummadığın bir anda elbette bir gün’ yazmış. Bu rahatlığı tanımışlar ona. O artık ‘suç işledim lakin beni hür bıraktılar, öldürsem de çıkarım’ başındadır. Ben şu anda meskenden çıkamıyorum. Tahminen şu anda kapımın önünde, tahminen beni bekliyor. Sesimi duyun, ben tutuklanana kadar durmayacağım.”