Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 3 Temmuz’un yıl dönümünde konuştu

tesbih

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 3 Temmuz’un yıl dönümünde konuştu Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 3 Temmuz 2011 sürecinin 10. yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

Koç, FBTV’ye telefon ile bağlandı ve kelamlarına şöyleki başladı:

“Gazete kupürlerini görür görmez ister istemez o eski günler, yürüyüşler, statta yaşananlar, Topuk Yaylası’nda gözlerimiz dolu biçimde dönemi açışımız insanın aklına geliyor. Yapayalnız kaldığımız devirde bu çabayı verdik. Bu örgütle yaşanan gayretin fitilini ateşlemiş olduk. Fenerbahçe’ye o periyot yapılan müdahaleyi Allah tekrar hiç kimsenin başına vermesin. Biz dimdik durduk. Milyonlar yapayalnız kaldığı periyotta bu çabayı verdi. Fenerbahçeli olun, olmayın, objektif gözle bakınca Türkiye Fenerbahçe ile iftihar etmeli.”

“SPORA FENERBAHÇE ÜZERİNDEN HÜKMEDECEKLERDİ”

Ali Koç, 3 Temmuz sürecinin gayesinin Fenerbahçe üzerinden spora hükmetmeye çalıştığını kaydetti:

“Fenerbahçe dimdik ayakta durdu ve duvara tosladılar. Çok şükür maksatlarına ulaşamadılar. Başarılı olsalardı ne olurdu, Fenerbahçe’yi ele geçirselerdi ne olacaktı? Spora Fenerbahçe üzerinden hükmedeceklerdi tahminen de. Lakin biz oyunlarını bozduk, cüretlerini kırdık. Biz idarede olalım, olmayalım, bu çaba verilecek. Bu topluluğun damarlarında bu uğraş vardır. Fenerbahçe, buna misal çabaları geçmişte de vermiştir. Fenerbahçe’nin Kurtuluş Savaşı’ndaki emekleri, Ulu Başkan Atatürk tarafınca da tebrik edilmiştir.”

Koç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a 3 Temmuz’un yıl dönümünde yazdığı mektup niçiniyle teşekkür etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın yazdığı mektup o kadar hayli şey söz ediyor, anlatıyor ki teşekkürü borç biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın mektubundaki cümleleriyle bizi şereflendirmesi, onurumuzun bir nişanıdır, dokümanıdır.”

“BU MİLLETİN BU İNSANLARDAN KURTULMASI LAZIM”

Fenerbahçe Lideri, süreçteki birtakım bireylere reaksiyon gösterdi:

“RAKAMLARA DÖKEMEYECEĞİMİZ OLAYLAR YAŞADIK”

Ali Koç, Yargıtay’dan 3 Temmuz sürecine dair son sonucun çıkmasının akabinde yaşanan ziyanların giderilmesi gerekeceğini kaydetti:

“Yargıtay sonucunı bekliyoruz. Ulu Türk adaletinin bu bağlamda, tüm bu sürecin son adımı olacak, haklılığımızın resmiyete büsbütün kavuşması, bu sürecin tekrar dönüşü olmamasını bekliyoruz. Masumiyetimizin tescili için son bir adım kaldı. Tarih sayfalarına altın harflerle yazılacak bir çaba sergiledik ve bugüne geldik. Fenerbahçe’nin, Yargıtay’daki karar çıktıktan daha sonra, yaşadığı maddi ve manevi ziyanları bir biçimde gidermesi gerekecek. Sayılara dökemeyeceğimiz epeyce olay yaşadık.

Fenerbahçe o periyotta hem sportif hem mali açıdan, tüm rakiplerinin fersah fersah önündeydi. Fenerbahçe tarihinde birinci kez 5 branşta şampiyondu. Finansallarımız güzeldi, her şey yolundaydı. Bu olay bizim başımıza geldi.”

“İFTİRALARLA ÜZERİMİZE GELDİLER”

Koç, periyodun spor medyasına ve futbol erkeklerina reaksiyon gösterdi:

“Sözde spor medyası olarak, o güne kadar sporla alakalı hiç görmediğimiz beşerler ortaya çıktı. Bunlar, iftiralarla Fenerbahçe’yi televizyonlarda kamuoyu önünde hatalı göstermek için ellerini şak şak yaparak üzerimize geldiler. Bunların da hesabı sorulacak. Şu anda en büyük FETÖ düşmanları oldular.

Bu olayın ana ve yan aktörleri var. Pierre Cornu diye bir savcı var, resmi sözleri var. Cornu, ‘Türkiye’de beni Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı karşıladı. Fenerbahçe’nin şike yapmama ihtimalini sordum.’ diyor. ‘Yüzde 1 bile yok’ diyorlar.”

“12 MAYIS’TA YAŞANANLARA ŞAHİT OLDUM”

Ali Koç, Galatasaray’ın Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda şampiyonluğunu ilan ettiği 12 Mayıs 2012 tarihinde yaşanan olaylara da değindi:

“Bize saldıranların en güçlü olduğu devirde, biz bir sene daha sonra az kalsın şampiyon oluyorduk. Ne yaptılar ettiler, o süreçte mani oldular. 12 Mayıs’ta daha maç başlamadan stadyuma gelen insanlara gaz sıkıldı. Stadın içi gaz kokuyordu. Ben şahsen alandaydım, yaşananlara şahit oldum.”

“SİZLERE YAZIKLAR OLSUN”

Koç, gayrete devam edeceklerini kaydetti:

“Biz unutmuyoruz, unutamayız da. Unutturmayacağız da. Bu topluluk, yek beden olarak, uğraşımızı verecektir. Bugün hala, bu kadar olay yaşandıktan daha sonra, 7800 yıla yakın cezalar verildikten daha sonra, hala bunu savunanlara… Fenerbahçe’nin şike yaptığını sav edenlere mesajım var. Siz ne derseniz deyin, ne kadar bağırsanız da, burada bir gerçek var. Fenerbahçe’ye ağır bir kumpas kurulmuştur. Sizlere yazıklar olsun. Bu kupa, şampiyonluk hadisesinden öte bir olay.”

“ARTIK KARARLARINI VERSİNLER”

54 yaşındaki lider, sarı-lacivertli kulübün rakiplerine isim vermeden seslendi:

“UEFA’nın hangi evraklarla, hangi süreç ortasında, hangi kararları almaya gitmek zorunda kaldığı unutulmasın. Fenerbahçe’nin kupası müzesindedir, o arkadaşlar da gelip kupayı ziyaret edebilirler. Artık kararlarını versinler, FETÖ’nün mü yanındasınız, Türkiye Cumhuriyeti’nin mi yanındasınız? O denli tweet atmayla olmaz. Artık bunu hazmedeceksiniz, kabul edeceksiniz. Bunun diğer yolu yok.”

“KURŞUNLANMA, UNUTULACAK BİR OLAY DEĞİL”

Ali Koç, Fenerbahçe grup otobüsünün 4 Mayıs 2015’te uğradığı silahlı taarruza da değindi:

“Kurşunlanma olayı, Türk spor tarihinin değil, dünya spor tarihinin en büyük faciasıdır. Bu işin faillerinin ortaya çıkmaması hepimizin ayıbıdır. Bu örgütün bir biçimde o olayda da parmağı vardır. Olayı aydınlatmak fazlaca da kolay olsa gerekdi. Bu unutulacak bir olay değil. Ben inanıyorum, bizim bu inadımız gerçekleri ortaya çıkaracaktır.”