Fenerbahçe’de Selahattin Baki’den Vitor Pereira açıklamaları

tesbih

New member
Fenerbahçe’de Selahattin Baki’den Vitor Pereira açıklamaları Fenerbahçe’de futboldan sorumlu yönetici Selahattin Baki, grubun Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yaptığı idman sırasında basına açıklamalarda bulundu. Baki, kelamlarına bugün 10. yıl dönümü olan 3 Temmuz 2011 sürecine değinerek başladı:

“Bugün 3 Temmuz… Bu hain terör örgütünün Fenerbahçemize kurduğu kumpasın üstünden 10 sene geçti. Bu kumpası kuranların hepsi bugün ya mahpusta, ya firari, ya da vatan haini pozisyonunda. Fenerbahçe ise dimdik ayakta. ‘Haklıyız’ dedik daima.”

“İNSANLAR GAZA GETİRİLİYOR, ALGI YARATILDI”

Baki, ekibin dün açıklanan ve ikinci kere sarı-lacivertli kulübün başına geçen yeni teknik yöneticisi Vitor Pereira konusunda gelen tenkitleri cevapladı:

“Kimseyi bulamadık da Vitor Pereira’yı getirdik üzere hava yaratıldı. O denli bir şey yok. Meslek olarak itibarsızlaştıracak bir teknik yönetici değil. Vitor Pereira muvaffakiyet kazanmış ve her vakit doruğa oynamış bir teknik yönetici. Bizim birinci resmi maçımıza 40 gün var. Beşerler gaza getiriliyor. Fenerbahçe hoca bulamıyor, hocasız döneme başladı üzere algı yaratıldı. Avrupa’da ön eleme oynayan rakiplerimiz de döneme hocasız başladı. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

“HER ADAYA TAHLİL YAPTIRDIK”

Selahattin Baki, görüşme süreçlerine dair ayrıntı verdi:

“Bizim bu sene vakit kaybı üzere bir kredimiz yok. Samandıra’ya gelecek, eşofmanını giyecek ve çabucak tekeri döndürecek bir teknik yönetici arayışımız vardı. Görüştüğümüz her hocaya da grup tahlili yaptırdık. Buraya kim gelirse hazır gelecekti. ‘Yarım kalan aşk öyküsünü bitirmek istiyorum’ dedi.”

Baki, kulübün teknik yönetici görüşmeleri sırasında basına bilgi sızmamasının düzgün bir şey olduğunu tabir etti:

“Bugüne kadar birkaç hocayla görüştük. Takip ettiğim kadarıyla bu sefer %80’ini kimse tutturamadı. Bu da bizim açımızdan âlâ bir şey. İşler bu sene bizde bu biçimde işliyor.”

“PEREIRA, ‘KUPA KAZANAMAMAK GÖĞSÜMDE TIKALI’ DEDİ”

Selahattin Baki, Pereira’nın Fenerbahçe’de kupa kazanmak istediğini kaydetti:

“Vitor Pereira, Fenerbahçe’de daha evvel çalışmış ve muvaffakiyetin ucundan kıl hissesi dönmüş bir teknik yöneticidir. Neredeyse para pul konuşmadık. Pereira hatta ‘Fenerbahçe’de kupa kazanamamak göğsümde tıkalı. Aklıma gelince nefes alamıyorum’ dedi.”

“CANER İLE ORTALARI ÇOK İYİ”

Genç yönetici, Pereira’nın 2015-16 döneminde Fenerbahçe’de çalışırken Caner Erkin ile yaşadığı gerginliği de kıymetlendirdi:

“Caner Erkin’le 4-5 ay evvel sohbet ederken konusu açıldı. bu biçimde daha Pereira gündemde yok. Caner, dışarı yansıtılan kadar büyük bir sorun olmadığını söylemişti. Hatta ortaları da epeyce yeterli. Caner, ‘Vitor hocamızı birinci ben karşılayacağım’ dedi.”

“PEREIRA 5 TEMMUZ’DA KADRONUN BAŞINDA”

Baki, Vitor Pereira’nın kadronun başında alana çıkacağı birinci tarihi deklare etti:

“Vitor Pereira, 5 Temmuz’da Topuk Yaylası kampının birinci idmanında ekibin başında olacak. Transfer raporu sundu Pereira. Hocamızın Serdar Dursun ve Caulker dahil, gelen giden tüm oyunculardan haberi var. O kadarını söyleyebilirim. Vitor Pereira, ‘Fenerbahçe’de CV’me uzun planlı, epey hoş futbol planlarını yürürlüğe koymak ve kupayla taçlandırmak istiyorum’ dedi. Vitor Pereira, 4 yardımcısıyla birlikte gelecek.”

“SPORTİF YÖNETİCİLİKLE İLGİLİ LİDER KARAR VERECEK”

Selahattin Baki, ek olarak kulübün boşta olan sportif yöneticilik koltuğuna dair ise şunları söylemiş oldu:

“Sportif yöneticilik konusu ile ilgili, dönem başlamadan evvel liderimiz Ali Koç karar verecek.”