Ferhan Şensoy’un büstü yapıldı

KesikÇayır

New member
Ferhan Şensoy’un büstü yapıldı 31 Ağustos’ta hayatını kaybeden Ortaoyuncular Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu, tiyatrocu, muharrir, şair Ferhan Şensoy anısına Muğla’nın Bodrum ilçesinde büst açılışı yapıldı.

Heykeltraş Esra Sıhhat Şenalp’in yapıtı olan büstün açılışı için düzenlenen merasime Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber, Şensoy’un eşi oyuncu Elif Durdu, kızı Derya Şensoy ve oyuncu Tarık Papuççuoğlu da katıldı.

“FERHAN ŞENSOY’U SEVDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Şensoy Ailesi’nin yaşadığı Geriş Mahallesi’ndeki Nevin Başara Parkı’na yerleştirilen büstün açılışı ile ilgili konuşan Lider Aras, Ferhan Şensoy üzere bir kıymetin Bodrum’da yaşadığı için duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Aras, “Ferhan Şensoy’u ebediyen yaşatmak için buradayız. Bodrum’da tarih boyunca sanatın her kolundan epey kıymetli isimleri daima yanı başımızda bulduk. Bu epey kıymetli, zira sanatın olduğu yerde barış vardır, kardeşlik vardır, demokrasi vardır. ‘İnsan bir hoşluğun farkına varamıyorsa, o hoşluğu hak etmiyor demektir’ demiş Ferhan Şensoy. Bodrum’u seçtiği için Ferhan Şensoy’a teşekkür ederim. Geriş epeyce kıymetli bir yer. Biroldukça medeniyete mesken sahipliği yapmış bir yer. Demek ki o da bu topraklardan ilham aldı. Yaşamak için burayı seçti. Ferhan Şensoy üzere bir kıymetin etkinliğinde burada ailesiyle, sevenleriyle bir ortada olmak epey kıymetli, epeyce duygusal anlar yaşıyorum ben de. Hepinize geldiğiniz için ve Ferhan Şensoy’u sevdiğiniz için hayli teşekkür ediyorum.” dedi.

“SON vakit içindeRINDA DA BURAYA GELMEK İSTİYORDU”

Duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına boğulan kızı Derya Şensoy ise emeği geçenlere teşekkür ederek, “Ben buraya birinci geldiğimde 31 sene evvel bebektim. Burada büyüdüm, birinci arkadaşlarımı burada edindim, bisiklete burada binmeyi öğrendim, yüzmeyi burada öğrendim. Geriş’te epey fazla anım var. Bizim için Geriş’e gelmek babamın tatili demekti. Babamın tatili demek onunla vakit geçirebilmek demekti, zira turneler bitmiş, dönem kapanmış ve Geriş’e geliyorduk. Babam burayı epeyce seviyordu. Son vakit içinderında da buraya gelmek istiyordu maalesef mümkün olmadı lakin bu büstün burada olması o kadar manalı ki emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

HELVA DAĞITILDI

Elif Durdu, Derya Şensoy ve başka tüm katılanların duygusal anlar yaşadığı büst açılışı helva dağıtımıyla bitmiş oldu.