Fırat Üniversitesi 23 Öğretim Üyesi alıyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Fırat Üniversitesi 23 Öğretim Üyesi alıyor Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafınca yayınlanan ilana bakılırsa üniversite bünyesine 23 öğretim üyesi alınacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre; Fırat Üniversitesi’nin belirlenen ünitelerine birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili unsurları uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1- Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Şurası Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ndeki temeller uygulanacaktır. Doçentlik Eser İncelenmesinden geçerek Doçent unvanını almış fakat, kelamlı imtihana girmemiş adayların; Kelamlı imtihanları ilan müracaat müddeti tamamlandıktan daha sonra ÜAK tarafınca belirlenecek heyetler tarafınca yapılacaktır.

2- Profesör takımları daimi statüde olup, bu takıma başvuran adayların, atanma.firat.edu.tr adresinde bulunan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Bilgi Sistemi üzerinde Öğretim Üyesi takımına başvurabilmek için Gerekli Taban Şartlar tablosunun şahsen aday tarafınca online olarak doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile bir arada Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet evrak ve bu evraktaki dokümanları içeren PDF formatında hazırlanmış olan 6 (altı) adet CD/DVD yahut taşınabilir bellek ekleyerek İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3- Doçent takımları daimi statüde olup, bu takıma başvuran adayların,atanma.firat.edu.tr adresinde bulunan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Bilgi Sistemi üzerinde Öğretim Üyesi takımına başvurabilmek için Gerekli Minimum Şartlar tablosunun şahsen aday tarafınca online olarak doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet belge ve bu evraktaki dokümanları içeren PDF formatında hazırlanmış olan 4 (dört) adet CD/DVD yahut taşınabilir bellek ekleyerek İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4- Hekim Öğretim Üyesi takımları daimi statüde olup, bu takıma başvuran adayların, atanma.firat.edu.tr adresinde bulunan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Bilgi Sistemi üzerinde Öğretim Üyesi takımına başvurabilmek için Gerekli Taban Şartlar tablosunun şahsen aday tarafınca online olarak doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile bir arada Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet evrak ve bu belgedeki dokümanları içeren PDF formatında hazırlanmış olan 4 (dört) adet CD/DVD yahut taşınabilir bellek ekleyerek İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

5- Müracaatlar ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Mühleti içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

NOT: Müracaatların tamamlanmasını müteakiben ilgili ünitelerce oluşturulan bilimsel belge inceleme Komitesince, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen müracaatlar geçersiz sayılacaktır.