GENEL BAŞKAN: “ZORUNLU HİZMET YÜKÜMLÜSÜ ÖĞRETMENLER MEB’DEN HABER BEKLİYOR.”

Barcali

Active member
GENEL BAŞKAN: “ZORUNLU HİZMET YÜKÜMLÜSÜ ÖĞRETMENLER MEB’DEN HABER BEKLİYOR.”
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne göre zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerin, zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin işlemlerin, salgın tedbirleri kapsamında 2021'de yapılacak isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme dönemine kadar ertelendiği belirtmişti. Bu nedenle Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının 1, 2 ve 3'üncü hizmet alanlarında görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenler bakımından bu yıl yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında resen bir atama yapılmayacağı bildirilmişti. Ancak Salgın koşullarının devam etmesi sebebiyle zorunlu bu durumdaki meslektaşlarımızın kaygılarının giderilmesi ve özellikle işyeri kapanan ya da işten çıkarılmış olan eşlerden belge beyan etme zorunluluğunun kaldırılması gibi kolaylıklar hususunda bir açıklama yapılmadı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Başkan Talip Geylan, salgın koşullarının devam etmesi sebebiyle zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin kaygılarının giderilmesini ve özellikle işyeri kapanan ya da işten çıkarılmış olan eşlerden belge beyan etme zorunluluğunun kaldırılmasını istedi. Geylan: “Geçen yıl zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin tayinleri salgın nedeniyle ertelenmişti. Salgın koşullarının devam etmesi sebebiyle zorunlu bu durumdaki meslektaşlarımızın kaygılarının giderilmesi ve özellikle işyeri kapanan ya da işten çıkarılmış olan eşlerden belge beyan etme zorunluluğunun kaldırılması gibi kolaylıklar hususunda Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl nasıl bir uygulama yapılacağı hakkında bir an önce açıklama yapmalıdır.”

turkegitimsen.org.tr adresinden alıntılanmıştır. Haberin kaynağı için siteyi ziyaret ediniz.