Günde 10 liraya hayatın ve kentin sonundayız

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Günde 10 liraya hayatın ve kentin sonundayız Elektrik ve doğalgazı kesik olan, Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği 3 çocuk annesi durumunu bu biçimde özetledi. Anlattıkları yürek yaktı.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği, elektriği ve doğalgazı kesik olan Hülya Gültepe, konutunun kapılarını SÖZCÜ’ye açtı. Eşi kalp krizi kararı vefat eden ve 1900 lira dul maaşı alan Gültepe’nin, Menekşe, Nisa ve Mustafa isimli 3 çocuğu var. Bir hastanede 9 yıl paklık nazaranvlisiyken işten çıkarılan Hülya Gültepe geçinemediğini söylemiş oldu. Anne Gültepe güç ömrü için “950 lira kira veriyorum. Eşimin kefil olduğu borçtan dolayı da 650 lira ödemem var. Elimize 300 lira kalıyor. Günde 10 lira, ayda 300 liraya nasıl geçinelim?” diye sordu.

YETKİLİLERE 40 DİLEKÇE

“Ankara Mamak’ta, ömrün ve kentin sonundayız, konutumuzun ilerisi uzun boş topraklar. yıllar evvel bir umut ile Van’dan geldik, bu tutunduğumuz son adres lakin umut yok, sabrımız da kalmadı” diyen Gültepe şu biçimde isyan etti: “Çocuklarımla bir arada karanlıktayım. Çocuk karanlıkta nasıl ders çalışacak? Kapısı açık bir buzdolabımız var, bozulacak bir şey esasen alıp koyamıyoruz. Elektrik yok, süs üzere duruyor. Piknik tüpü ile yemek yapıyoruz. Devlet yetkililerine 40 defa dilekçe yazdım. Ne bir yanıt geldi ne de elini uzatan oldu. İş bulamıyorum lakin Suriyeli ve Irak’lılara iş var.”