Gündoğdu ve Kocaman Teleferik Projesi Alanını İnceledi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Gündoğdu ve Kocaman Teleferik Projesi Alanını İnceledi
Büyükşehir Genel Sekreteri Gündoğdu ile Lider Kocaman, Kartepe’de yapılacak teleferik projesinin başlangıç noktasında incelemelerde bulundu.

Kartepe Belediye Lideri Mustafa Kocaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’yu konuk etti. Lider Kocaman ile Gündoğdu, Kocaeli’nin 50 yıllık hayali olan Kartepe Teleferik Projesinin Derbent bölgesinden başlayacak istasyon alanında incelemelerde bulundu.

FİRMA YETKİLİLERİ PROJELERİNİ ANLATTI

Lider Kocaman’ın mesken sahipliğinde yapılan incelemeye Genel Sekreter Balamir Gündoğdu’nun yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Lideri Ayşegül Yalçınkaya ve teleferik projesi için ihaleye teklif veren 3 firma temsilcisi katıldı. Firma temsilcileri projeleri hakkında Gündoğdu ve Kocaman’a teknik bilgiler verdi.

KARTEPE’YE KIYMET KATACAK

Projenin ehemmiyetine dikkat çeken Genel Sekreter Gündoğdu, firmalardan 25 Ocak tarihinde teklif belgelerini alacaklarını söz etti. Proje yaklaşık 5 kilometrelik çizgi uzunluğunda olacak ve 2 istasyon üzerine kurulacak. 10’ar kişilik toplamda 73 kabinden oluşacak sınır ile saatte 1500 kişi taşınabilecek. Hatta seyahat 14 dakika sürecek. Projenin 500 iş gününde tamamlanması hedefleniyor.

TAHİR LİDERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Projenin Kartepe ve Kocaeli için kıymetine dikkat çeken Kartepe Belediye Lideri Mustafa Kocaman, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafınca yapılma sonucu alınarak, ilçemizin ve kentimizin en değerli turizm yatırımı olacak olan teleferik projemiz için kıymetli bir gündü. Derbent Mahallemizdeki istasyon alanında, Büyükşehir Genel Sekreterimiz Sn. Balamir Gündoğdu ile birlikte, projeye teklif veren 3 firmanın teknik bilgilendirme sunumunu dinleyerek, yerinde istişare ettik. Teleferik projesi yatırım sürecinin başından itibaren kararlılığı ve çabaları için KBB Liderimiz Sn. Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve emeği geçen pahalı grubuna teşekkür ediyorum. 25 Ocak’ta tekliflerin alınıp, yüklenici firmanın belirlenmesi ile bir arada teleferik üretim sürecimiz de hızlanacaktır” sözünü kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı