Hangi vilayetlerde okullar tatil? Düzce, Sakarya, Bolu’da okullar tatil mi?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Hangi vilayetlerde okullar tatil? Düzce, Sakarya, Bolu’da okullar tatil mi? Sabaha karşı meydana gelen, yaklaşık 45 saniye süren zelzele vatandaşlara kaygı ve paniğe yol açtı. Düzce’nin yanı sıra İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, Zonguldak, Karabük, Bartın ve İzmir’e kadar geniş bir alanda hissedilen zelzele niçiniyle birtakım vilayetlerde eğitime orta verildi.

DÜZCE’DE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Düzce Valisi Cevdet Atay, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem niçiniyle önlem maksatlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime orta verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ile gebe kamu çalışanı de idari müsaadeli sayılacaktır. Hepimize fazlaca geçmiş olsun.” sözlerini kullandı.

SAKARYA OKUL VAR MI?

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Düzce Gölyaka’da meydana gelen sarsıntı niçiniyle kentte eğitim öğretime bir gün orta verildiğini deklare etti. Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli hemşerilerimiz, Düzce’de meydana gelen ve vilayetimizde de hissedilen zelzele niçiniyle, önlem gayeli ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün orta verilmiştir. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun.”

BOLU’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, “Deprem niçiniyle önlem emelli ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime orta verilmiştir.” sözleri kullanıldı.