İngiltere’de ‘kana susamış sincap’ 18 kişiyi hastanelik etti

acemşalı

Global Mod
Global Mod
İngiltere’de ‘kana susamış sincap’ 18 kişiyi hastanelik etti İngiliz medyasında ‘kana susamış sincap’ olarak anılan sincabın Galler’in Flintshire ilçesine bağlı Buckley kasabasındaki kıssası, hayvansever Corrine Reynolds’un kendisini beslemesiyle başladı.

Buckley kasabasında yaşayan Reynolds ve komşularına saldıran sincap, 48 saat içerisinde 18 kişiyi ısırarak yaralayınca ‘Gremlinler’ sinemasındaki keskin dişli yaratık Stripe’ın ismi verildi.

Sputnik’in aktardığına nazaran; 65 yaşındaki Reynolds, Stripe’ı yaz aylarında beslemeye başladığını, bu biçimdedan beri bahçesinde tertipli olarak minik sincapı gördüğünü, lakin son gelişinde sincapın kendisini besleyen eli ısırdığını söylemiş oldu.

Sincap saldırısına dair komşularıyla konuşan Reynolds, “Yalnızca 48 saat içerisinde 18 kişiyi yaraladı. Çöp atmaya çıkan insanlara saldırmaya ve önemli faydalanmalara sebep olmaya başladı” dedi.

Komşulardan 34 yaşındaki Scott Felton, art kapısında sigara içerken sincapı fark ettiğini söyleyerek, “Bir anda karşımda beliriverdi. Omzuma atladı ve ondan kurtulmaya çalışırken elimi ısırdı. Her şey epey süratli oldu” sözlerini kullandı. Olayın akabinde hastaneye başvurmak zorunda kalan Felton, tetenoz aşısı yaptırdı.

Bir başka kurban 42 yaşındaki Sheree Robinson. Sincap tarafınca parmağının ısırıldığını söyleyen Robinson, “Şimdiye dek 5 ya da 6 komşuma saldırdı. Çöp atmaya çıktığımda beni yakaladı. Parmağımın üstünde ve altında diş izleri var. Bir anda ısırdı ve ondan kurtulmak için elimi sallamak zorunda kaldım” dedi.

Kasaba sakinlerinden biri ise konutundaki iki Bengal kedisinin, Stripe’ın saldırısına uğradığını ileri sürerek, olağanda hiç bir şeyden korkmayan kedilerinin sincap sesini duydukları vakit dışarı çıkmak istemediklerini belirtti.

2019 TARİHLİ YASAL DÜZENLEME KAPSAMINDA UYUTULDU

Akınların akabinde Reynolds, bir tuzak kurarak sincap Stripe’ı yakaladı. Kraliyet Hayvanlara Karşı Zulmü Tedbire Derneği’ne (RSPCA) başvurulmasının akabinde sincap denetim altına alınabildi. İnsanlara yönelik ziyana niye olan yabanî hayvanların tabiata salınmasını yasaklayan 2019 tarihindeki bir yasal düzenleme niçiniyle sincabın uyutulduğu belirtildi.

Gri sincaplar İngiltere’ye birinci defa 1976’da Kuzey Amerika’dan getirilmişti.