Kızlarım parama el koymak istiyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Kızlarım parama el koymak istiyor Peker’in gündeme getirdiği iş adamı Deniz Durmay’ın sağlıklı olduğuna ait para karşılığı rapor aldığı tezi üzerine iki avukat İsimli Tıp ve Durmay’ın eşi hakkında hata duyurusunda bulundu. Sözcü’ye konuşan Durmay ise çocuklarını suçladı.

82 yaşındaki ünlü iş insanı Deniz Durmay 2014 yılında bakım yükümlülüğünü üstüne alan kendisinden 25 yaş küçük Zeynep Gülsüm Bingöllü ile evlendi. Evlendikten daha sonra Durmay yaklaşık 69 milyon liralık mal varlığının bir kısmını elden çıkardı. Evvelki eşinden olan kızları Zeynep, Esen ve Dilek Durmay babalarının akıl hastalığı ve berbat idare niçiniyle (müsriflik) kısıtlanmasını ve kendisine vasi tayin edilmesini istedi. Beykoz 1. Sulh Hukuk Mahkemesi, İsimli Tıp 4. İhtisas Heyeti raporuna dayanarak kısıtlamaya gerek olmadığına, Durmay’ın akıl sıhhatinin yerinde olduğuna dair karar verdi, Yargıtay da onadı.

DURMAY KONUŞTU

Cumhurbaşkanlığı Siyasetler Şurası üyesi Burhan Kuzu’ya gönderilen bir iletide Durmay’a sağlıklı olduğuna ait rapor verilmesi halinde gerekli ödemelerin yapılacağı belirtilmişti. Bu durum, hakkında yakalama sonucu bulunan Sedat Peker tarafınca gündeme getirildi ve Durmay’a raporun rüşvet karşılığında alındığını öne sürdü. Bunun üzerine Durmay’ın kızlarının avukatlığını üstüne alan İlhan Cihaner ve Mustafa Ateş Bakırköy Savcılığı’na yaptıkları cürüm duyurusunda İsimli Tıp nazaranvlileri ve Durmay’ın eşi hakkında rüşvet almak, vermek suçlamasının soruşturulmasını istedi. Ayrıyeten mahkeme sonucunın da bir daha görüşülmesi talep edildi.

Günlerdir gündeme gelen iş insanı Deniz Durmay birinci defa Sözcü’ye konuştu: “Akıl sıhhatim yerindedir. Kızlarım edepsizlik yapıyor. Mal varlığıma konmak istiyorlar, yaptıkları hakikat değil” dedi. Durmay şunları söylemiş oldu: Çocuklarım babalarını soymaya karar vermişler, bu yaptıkları edepsizliktir. Bütün servetimi kendim yaptım, onlar da başarılı olsa kendileri kazanır. Vefat ettiğimde aslına bakarsanız bunların 4’te 3’ü çocuklarıma kalacak. Benim akıl sağlığımın yerinde olmadığını öne sürdüler, İsimli Tıp da akıl sağlığımın yerinde olduğuna ait rapor verdi. Ben mal varlığımı elimden çıkarmadığım üzere harcamam da yok, sattığım tek mal yok. Türkiye’de tapudan geçmeyen satış yapılmış sayılmaz.

PEKER’İ TANIMAM

Rüşvet karşılığı sağlam raporu aldığımı birinci Sedat Peker gündeme getirdi. Kendisini tanımam. Konuşmuşluğumuz da yoktur. Baş karıştırmak için bunları gündeme getirdiğini düşünüyorum. Devlet kurumu İsimli Tıp’ın üzerinde öteki bir şey yok. Benim de bayağı bir insan kadar akıl sıhhatim yerinde, kazandığım paralarla bir şeyler aldım. Artık o paraları bir an evvel elimden almak için tehdit ediyorlar, dedikodu ediyorlar. Kızlarıma ‘Yapmayın etmeyin’ dedim lakin devam ettiler. Onlar da anne baba korkusu bitmiş, gözlerini para hırsı bürümüş. Sağlam raporu almak için niye rüşvet vereyim. bu biçimde bir şey olmadığı üzere devlet kurumlarındaki insanları da zan altında bırakıyorlar.

ULUCAN NE DİYOR?

Şikayet dilekçesinde ismi geçen eski ‘baba’, iş adamı Necdet Ulucan da Deniz Durmay’ı 30 yıldır tanıdığını, kat karşılığı inşaat için 2016’da kontrat imzaladıklarını belirtti, şunları anlattı: 3 kızının vesayet davası niçiniyle mallarına önlem konulduğu için zora düştü. Benden borç istedi, ben de 700 bin dolar verdim. Vesayet davası uzun sürünce alacağımı tahsil için Bodrum İcra Dairesi’ne başvurdum. Kızlarının açtığı vesayet davası reddedilince borcunu nakit olarak ödeyemedi. Gerisinden bin metrekarelik payını bana sattı. Bu bölümden daha sonra bana borcu kalmadı. Ortamızda alacak verecek bulunmuyor. Ben yalnızca taşınmazının bin metrekaresini 9 milyon liraya satın aldım. 700 bin dolar başka bir alacak değildir.

ON AKIL SIHHAT RAPORU VAR

Deniz Durmay’ın avukatı Binnur Kortun ise müvekkillerinin akıl sıhhatinin yerinde olduğuna dair 10 başka sıhhat raporu bulunduğunu, bunlardan 4’ünün 2015-2020 ortasına ilişkin olduğunu belirtti. Sözkonusu raporlarda Durmay’ın kendi hür iradesi ile aksiyon ve işler yapabileceği, kendisine vasi yahut yasal danışman tayinine gerek olmadığı tespitleri yer alıyor. Avukat bir daha Durmay ve eşinin Burhan Kuzu ve Sedat Peker’li dolaylı ya da dolaysız hiç bir ilişkilerinin olmadığını tabir etti.