Lukaşenko’dan ‘silah sokuluyor’ argümanı: Ukrayna ile hudutları kapattı

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Lukaşenko’dan ‘silah sokuluyor’ argümanı: Ukrayna ile hudutları kapattı Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, 3 Temmuz Bağımsızlık Günü’nde konuştu ve Belarus’ta uyuyan terör hücrelerinin ortaya çıkarıldığını belirtti.

Bu hücrelerin ülkedeki idaresi şiddet ile değiştirmeyi amaçladığını kaydeden Lukaşenko, Almanya, Ukrayna, ABD, Polonya ve Litvanya’nın da bu hücreleri koordine ettiğini ileri sürdü.

TOPLUMSAL MEDYADAN YÖNETİYORLAR

Bir toplumsal medya hesabı üzerinden terör hücrelerinin yönetildiğini aktaran Lukaşenko, bu hesabın sahibinin evvelden Rusya ve Ukrayna vatandaşı, artık ise Almanya vatandaşı olan bir erkek, hesabın moderatörünün ise Rusya vatandaşı bir bayan olduğunu anlattı.

“UKRAYNA İÇİN TALİMAT VERDİM”

Ukrayna ile hudutları büsbütün kapattıklarını açıklayan Lukaşenko, “Geçen yıl da bu konuda konuştum ancak bana birçok kimse inanmadı. Ukrayna’dan Belarus’a hayli ölçüde silah geliyor. Bu niçinle hudut birliklerine Ukrayna hududunu büsbütün kapatma talimatı verdim” dedi.

Lukaşenko, Belarus’a yalnızca barışçıl şahısların girebileceğini lisana getirdi.