Macron’dan Putin açıklaması: Buça’daki katliamlardan bu yana onunla görüşmedim

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Macron’dan Putin açıklaması: Buça’daki katliamlardan bu yana onunla görüşmedim Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’le son haftalarda görüşmediklerini deklare etti.

Reuters haber ajansına göre, Ukrayna’nın başşehri Kiev yakınlarındaki kasabalarda ceset manzaralarının ortaya çıkmasından bu yana Putin’le konuşmadığını belirten Fransız önder Macron, “Buça’da ve başka kasabalardaki katliamlardan bu yana, savaş farklı bir hal aldı. Bu niçinle bu biçimdedan bu yana Putin’le direkt konuşmadım. Lakin bunu yakın gelecekte yapma mümkünlüğünü da dışlamıyorum” diye konuştu.

Macron, birfazlaca Avrupalı başkan üzere niye Kiev’e ziyaret yapmadığı istikametindeki sorulara ise “Kiev’e gideceğim fakat oraya manalı bir şeyler götürmek için, onlara dayanağı göstermek için oraya gitmem gerekmiyor” halinde cevap verdi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçen hafta Kiev’e ziyareti daha sonrası Macron’un da kenti ziyaret edeceği argümanları gündeme gelmişti.

‘RUS PETROLÜNE AMBARGO YOLDA’

Öte yandan, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire bugün yaptığı açıklamada Rusya petrolüne Avrupa Birliği seviyesinde bir ambargonun yolda olduğunu belirterek Macron’un da bu hamleyi desteklediğini söylemiş oldu.