Marsilya’nın kozu Cengiz Ünder

tesbih

New member
Marsilya’nın kozu Cengiz Ünder Olimpik Marsilya Teknik Yöneticisi Jorge Sampaoli, UEFA Avrupa Ligi’nde yarın Galatasaray ile oynayacakları maçı kazanmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söylemiş oldu.

Jorge Sampaoli ile Fransız grubunun oyuncusu William Saliba, müsabakanın yapılacağı Nef Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Müsabakanın kendileri için fazlaca değerli olduğunu aktaran Arjantinli teknik adam, “Bu turnuva bizim için epeyce kıymetli. Dengeli bir biçimde ilerlememiz gerekiyor. Sakatlığı bulunan oyuncularımızın yarınki maçta olmaması bizim için bir eksiklik ancak isimler üzerinde değil, sistem üzerinde duruyoruz. Yarın kuvvetli bir grup karşısında elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Biz Avrupa’da devam etmek için oynayacağız. Bunun için kazanmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Jorge Sampaoli, Galatasaraylı taraftarların statta oluşturduğu atmosferle ilgili soruyu, “bu biçimde maçları epey seviyorum. Bu bir yangın yerine benziyor. Çok sevdiğim bir ambiyans. Her vakit bu biçimde ambiyansta oynamak istedim. Beni epey keyifli eden ve hayli heyecanlandıran bir maç olacak. Oyuncularım da ben de bu biçimde ambiyansları epey seviyoruz.” formunda yanıtlandırdı.

Karşılaşmaya güzel hazırlandıklarını aktaran Sampaoli, “Maç planlarına epeyce uygun çalıştık. Bizi sıkıştıracaklarını biliyoruz. Galatasaray fazlaca agresif bir ekip. Bunu dikkate alarak her hususa hayli âlâ çalıştık.” tabirlerini kullandı.

Arjantinli teknik adam, tedavisine devam edilen Cengiz Ünder’i de İstanbul’a getirdiklerini hatırlatarak, “Riske girmeden onun güzelleşmesini bekliyoruz. Onun ekibimiz için fazlaca değerli ve hayati olduğunu biliyoruz. Son dakikaya kadar sıhhat durumunu takip edeceğiz, oynamasını istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

William Saliba da maçın sıkıntı geçeceğini belirterek, “bu biçimde ortamlarda oynamaya alışığım. Sıcak bir ortam olacak fakat elimden geleni yapacağım. Üstümüzde bir baskı olduğunu biliyoruz fakat üç puanı almaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Bu ortada Olimpik Marsilya, Nef Stadı’nda yaptığı idmanla hazırlıklarını tamamladı.