Motogp, Aleix Espargaro, Aprilia ile Jerez’de pol pozisyonu. Bagnaia beşinci, Bastianini emekli oldu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Batıl inançlı olma. Tezat gibi görünen hain bir pistte – sıcak asfalt, şiddetli yağmur, bir dakika sonra tekrar kuru pist: ne çılgınlık – Aleix Espargaro, FP3’te yolunun kesiştiği (gri) kediye rağmen pole pozisyonunu alıyor. Sabah, garip yakın karşılaşmanın hemen ardından, Aprilia’dan gelen Katalan kaza yaptı ve ardından ikinci RS-GP’ye binmek zorunda kaldı. Bir kez daha ve art arda 44 yarıştan beri oluyor, ön sırada bir Ducati var: İspanyol Martin’in sahibi olduğu Pramac. İki İtalyan motosikleti arasında, Avustralyalı Miller’ın KTM’si. Sprint yarışı ile 15’te.

Bagnaia hasarı sınırlıyor, Bezzecchi 37 binde bir alay etti

Bagnaia, garip bir şekilde belirsiz bir başka sabahın ardından hasarı sınırlıyor: dünya şampiyonu, uzmanlık alanı olan köşe girişiyle ilgili sorunlar bildiriyor, ancak 5. zamana karşı denemede ikinci sıra bir güven artışı. Başka bir Ducatista’nın da başı belada, bugün hala şampiyonaya liderlik eden kişi: Bezzecchi 2. çeyreğe 37 binde bir farkla giremiyor, grubun ortasında, beşinci sıradaki on üçüncü kutudan başlayacak.

Bastianini durur ve Le Mans’a veda eder

Zavallı Bastianini bu sabah denedi, işe yaramadı: Luca Marini tarafından yere düşürüldükten sonra Portekiz’de kırılan sağ kürek kemiğindeki ağrı çok güçlü. Aeneas ilerlemekten vazgeçer. Yönetici Carlo Pernat, “Önünüzde bir kariyer var, onu riske atmanın faydası yok” diye açıklıyor. 2 hafta sonra onu tekrar Le Mans’ta göreceğiz. Quartararo ve Yamaha’ların çilesi devam ediyor: Fabio (16.), kendisinden iki sıra ve bir sıra önde olan takım arkadaşı Morbidelli’den daha kötü durumda. Yaşlı adamı nereye koyacağım? Gridin en iyileri arasında: 37’de Pedrosa, sıralama turlarının son saniyelerinde muhteşem bir 6. kez elde etti, yani ikinci sıra.

Aprilia ve Espargarò, ne mutlu: “Gururlu”

Aleix Espargarò, Aprilia kutusunu neşeyle patlatıyor: “Kendimle gurur duyuyorum”, diye itiraf ediyor Noale’den gelen ve o kediyi suçlamayan sürücü, “Çünkü 3. antrenmanda bir hata yaptım ama inancımı kaybetmedim. Q2’nin başlangıcında yağmuru gördüğümde biraz üzülmüştüm: birkaç yıl önce ıslak zeminde pek iyi değildim ama Albesiano, binicilikte büyük ilerleme kaydettiğimi söylerken haklıydı. Ailem beni istiyordu. lastik değiştirmek zorunda kaldım ama haklı olduğumu hissettim: Son turda her şeyimi verdim”. Miller her zaman yağmurun büyücüsüdür: “Gerçekten çılgın bir seanstı, ıslak ve kuru arasında Rus ruleti gibiydi. Böyle bir pistte önden başlamak çok önemli”. Martin şunları kabul ediyor: “Bu sabah cesaret gerektiren bir işti, seansın başında şiddetli yağmur yağıyordu ve ıslak lastik takmayı düşündüm: Neyse ki fikrimi değiştirdim ve slicklerde ısrar ettim. Birkaç saniye sonra bir tane daha yapabilirdim.” Tur ve belki pole pozisyonunu alırdım, ama bu gayet iyi.”