MotoGP, Bagnaia için Le Mans pole pozisyonunda Marc Marquez’in önünde

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
LE MANS – Bagnaia’nın Le Mans’taki polünün değeri iki katına çıkıyor, çünkü son turda dünya şampiyonu pistin ikinci bölümünde çılgınlar gibi hızlanıyor ve en iyi zamanı o kavgacı, nahoş, çok güçlü şampiyon Marc Marquez’den kapıyor. Ducati sürücüsü, bitiş çizgisini geçen ve rakibini tebrik eden Honda Cannibal’in 58 binde bir önünde, göz kamaştırıcı bir 1’30″705 ile bitirdi. Sprint yarışında birkaç saat içinde ve yarın saat 14:00’te Fransa gp’de, Pecco herkesten önde başlayacak: ön sıra, Mooney Vr46 için yarışan başka bir Ducati sürücüsü Marini tarafından tamamlandı.

MotoGp, Le Mans’ta tarihin 1000. yarışı

kaydeden Massimo Calandri

10 Mayıs 2023

Aprilia, ne kötü şans: Vinales’in bisikleti yeniden çalışmıyor

Ducati bir kez daha gülümsüyor, Aprilia şanssızlığa lanet okuyor: Vinales liderdi, pitten ayrıldığında RS-GP’sinde motor sorunu vardı, Katalan motosikleti iterek geri döndü ama diğeri hazır değildi. Bu yüzden 6. son zaman denemesi ile ikinci sıraya razı olmak zorunda. Takım arkadaşı Aleix Espargarò 1. virajda kaza yaptı: 11. seferden daha iyisini yapamadı, bu onun için hayal kırıklığı yaratan bir dördüncü sıradaydı. KTM’ler, Bugatti Pisti’ni çok az kişi gibi seven Miller ile Martin’in Pramac tescilli GP23’ünün önünde 4. sırada yer alarak kendilerini savundu. Üçüncü sıra tüm Ducati: Bezzecchi 7. sırada, Alex Marquez ve Zarco’nun önünde. Ev sahibi Quartararo, Q2’de sansasyonel bir şekilde başarısız oldu ve iyi bir tempoya rağmen hızlı turda etkili olamıyor: Nakagani ve Di Giannantonio ile birlikte beşinci sıradan başlayacak, altıncı sırada iki Honda var (Mir , Rins) ve Yamaha ile acı çekmeye devam eden bir Morbidelli’nin yarısında. Petrucci (19.), Enea Bastianini’nin resmi Ducati’si ile Savadori ve Folger’in arkasındaydı.

MotoGp yetkilisi: Marc Marquez, elinden sakatlandıktan sonra Le Mans’a geri döndü

10 Mayıs 2023

Pecco itiraf ediyor: “Bu sabah kolay değildi”

Bagnaia kutlama yapıyor ama çok fazla değil, çünkü bu sabah işlerin en iyi şekilde gitmediğini kabul ediyor: “MotoGP kariyerimde haftasonuna en zor başlangıçtı. Duygu veya hız meselesinden çok değil, ama diğer şeyler için: ancak (neredeyse) her şeyi hızlı bir şekilde çözmeyi başardık. Ayar, pistin ilk bölümünde beni biraz cezalandırıyor, sonra her şey yolunda gidiyor. Umarım rekabetçi oluruz”.

Marquez gülümsüyor: “İlerleme kaydediyorum”

Marc Marquez, Portimao kazasının ardından dönüşünde 45 gündür Honda’sına binmemişti. Dün prova yaptı, bugün geri döndüler ve roket gibi gidiyorlar. “Çok mutluyum, dünden bugüne kendi başıma büyük bir adım attım. Çarpışmalara rağmen. Uzun bir süre motor sürmeden ayrıldıktan sonra iyi hissetmiyordum ama bugün her şey farklıydı. Her iki lastikte de büyük ilerleme kaydettik “Yeni Kalex şasi belki daha iyi, ancak Rins (18. ed. bitiren) de onu kullanıyor. Yarın önde olmak için her şeyi yapacağız, ancak Ducati’ler frenlemede hala rakipsiz görünüyor.”

MotoGP, Le Mans: Serbest antrenmanlarda en hızlı Miller. Marc Marquez iki kez kaza yaptı

kaydeden Massimo Calandri

12 Mayıs 2023