Olimpiakos maçı öncesinde konuşan Vitor Pereira : 3’lü ve 4’lüyü tıpkı anda oynamak kıymetli

tesbih

New member
Olimpiakos maçı öncesinde konuşan Vitor Pereira : 3’lü ve 4’lüyü tıpkı anda oynamak kıymetli Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira ile Dimitrios Pelkas, Olimpiakos müsabakası öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sıkıntı bir maç olacağını ve kontra ataklara dikkat etmeleri gerektiğini belirten Pereira, “Maç hiç kuşku yok ki sıkıntı olacak. İki uygun kadronun maçı olacak. Olympiakos bu turnuvalarda oynamaya alışkın bir ekip. Onlarla oynadığımız son maça bakılırsa birtakım değişiklikler yapmak zorundayız. Kontra ataklara müsaade vermemeliyiz. Kendi düzeyimizde oynamalıyız. Yarın da bu türlü oynayacağız. Buraya yinedan geri dönmek hoş bir his” dedi.

“3’LÜ 4’LÜ SAVUNMALARI BİREBİR ANDA OYNAMAK ÖNEMLİ”

“Takımı birfazlaca sistemde oynayabilecek biçimde hazırlamaya çalışıyoruz. Farklı ekiplerle oynuyoruz, ötürüsıyla bizim için 3’lü ve 4’lü tıpkı anda oynamak, rakibe nazaran taktik belirlemek kıymetli.Atak anında ve ofans anında farklı sistemler sergileyebilirsiniz. Futbolun geleceği bu. Yarınki tercihimizi görmek için yarını beklemeliyiz. Galatasaray maçı hoş bir maçtı lakin geride kaldı. Yarın da burada hoş bir maç olacak. Olabilecek en düzgün şartlarda alana çıkmamız gerekiyor. İstikrarlı olmamız gerekiyor, oyuncularla kendi ortamızda konuştuktan daha sonra yarınki tercihlerimiz aşikâr olacak”

“BU MEVZUDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

“Fenerbahçe ve Olympiakos iki büyük kulüp. Ben buraya bu iki ekibi konuşmak için geldim. bahsetmiş olduğuniz mevzuda konuşmak istemiyorum”

PELKAS: FENERBAHÇE HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNAR

“Çok kıymetli bir maç olacak. Biz buraya savaşmak için geldik. Fenerbahçe her maçı kazanmak için oynar, biz de buraya kazanmak için geldik. Alınacak bir galibiyetin kümeden çıkma ismine ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Ülkeme dönmek benim için nitekim çok beğenilen. Umarım yarın galip geliriz. Oynarsa benim için yeterli olur, şayet forma giyersem grubum için elimden geleni yapacağım”

“DERBİ GALİBİYETİNE GEREKSİNİMİMİZ VARDI”

“Şu anda düzgün bir moddayız. Derbi galibiyetine muhtaçlığımız vardı, bizim için kıymetli bir galibiyetti. Ancak arkadaşlarımızla konuştuğumuzda bunu unutup, yarınki maça odaklanmamız gerektiğini konuştuk. Fenerbahçe oynadığı her turnuvada tepeye oynar”