Omicron’a Karşı 4 Fedai / Bağışılık Arttırmanın Tam Vakti – Pelin Bozkurt Bilgiç Anlatıyor

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Omicron’a Karşı 4 Fedai / Bağışılık Arttırmanın Tam Vakti – Pelin Bozkurt Bilgiç Anlatıyor

Covid virüsü ömrümüze girdiğinden beri istikrarımız bozuldu. Bir yandan aşılarla kendimizi muhafazaya çalışırken, bir yandan da vitaminlerle sistemimizi güçlendirmeye çalışıyoruz.

Aslında istikrarlı ve nizamlı sağlıklı beslenme, virüslere karşı sahip olduğumuz en uygun savunmalardan biri. Bugün yediklerimiz yarınki zihinsel, fizikî ve ruhsal halimizi etkiliyor. Bugün bedenimize koyduğumuz, bedenimizle yaptığımız her şey, yarın hepimizin en hayli gereksinim duyduğu bağışıklığımızı düzenlemeye yardımcı olacak güce sahiptir.

Wellbeing Chef Pelin Bozkurt Bilgiç
virüslere maruz kaldığımız bu vakitte bizimle değerli ipuçları paylaşıyor. Etrafında Covid olan tüm ailesine ve arkadaşlarına karşın çabucak hemen hiç bu hastalığa yakalanmamış olmasını 4 fedaisine borçlu olduğunu söylüyor. Bu 4 fedainin kim olduğunu da bizlerle paylaşıyor.

“4 Fedaim var benim. Bu 4 koruyucum Omicron öncesi korur, daha sonrası güçlendirir. Çekirge üzere oradan oraya zıplıyoruz. Şimdilik hiç mayına basmadım.Tesadüf mü? Hala Covid olmamamda bağışıklık sistemimi güçlendiren “4 Fedai” nin hiç mi hissesi yok? Bence var.

İşte benim Omicron Fedailerim:

1. FEDAİ: NEFES

Güne nefes antrenmanı ile başlamak en kıymetli ritüelim. Burundan alıp, burundan veririm. Nefes verme müddeti alma mühletinden uzun olmalı. Gövde dik, baş sabit eller dizde ve gevşek tutulur.

2. FEDAİ : ANTRENMAN

Antrenmanın Omicron’a karşı değerli bir rolü olduğunu düşünüyorum. Zira ağır yüklü antrenmanda oksijen ölçüsü azalır. Oksijen azalınca kas dokusu hasarına karşı bağışıklık hücreleri etkinleşir. Yani biz oksijen gereksinimini arttırarak sistemi uyarıyoruz.

3. FEDAİ : BİTKİLER

Ben günlük ömrümde bitkilerden epeyce yararlanıyorum Yalnızca tariflerimde değil, çeşitli biçimlerde onların kokularından, şifalarından bol ölçüde takviye alıyorum Yaşadığım ortamı bakterilerden arındırmak için bitkileri kullanıyorum. Bergamot uçucu yağı, aloe vera jel ile karıştırıp ellerimi steril ediyorum. Okaliptus uçucu yağını sıcak suyun içine 1-2 damla ekleyerek havlunun altından nefes alıp, teneffüs yollarımı koruyorum.

4. FEDAİ: BAHARATLAR

Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için benim için birinci dört baharat; biberiye, kekik, adaçayı ve lavanta.

Çay olarak tüketmek en kolayı: 1/2 çay kaşığı her ölçüde hazırlayıp 2 bardak kaynar suyun ortasında 10 dakika demlendirin.1 dilim limon ile bir arada için.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı