Rıdvan Dilmen’den ağır Pereira göndermesi: Görmüyor!

tesbih

New member
Rıdvan Dilmen’den ağır Pereira göndermesi: Görmüyor! Harika Lig’in 10. hafta gayretinde Fenerbahçe kendi meskeninde Alanyaspor’u ağırladı. Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen TRT Spor ekranlarında maçın birinci yarısı ve ikinci yarısı hakkında yorumlarda bulundu.

Dilmen’in yorumları şu biçimde:

“6 maçtır kaybetmeyen ve 1 hafta evvel 6 gol atan Alanyaspor’un şutu yoktu birinci yarıda. Lakin Fenerbahçe set oynarken pas trafiğinde yavaş kaldı. Bu manada daha konumlu birinci yarı oynamasını beklerdim.

Fenerbahçe 8 şut attı. Alanyaspor’un 49 dakika boyunca hiç tesirli atağı olmadı. Fenerbahçe önde baskı ile durumlar buldu. Hamle ederken yavaş oynuyor, Alanyaspor da konum vermemeye çalışıyor. Fenerbahçe de bulamadı. Set oynarken, süratli paslaşmalısınız.

Bülent Korkmaz’ı canı gönülden kutluyorum. Ekibi fazlaca yeterli hazırlamış. Fenerbahçe taraftarını da tebrik ederim. Maça büyük ilgi gösterdiler.”

MESUT’U OYNATMAM

”Ben Pereira olsam bu ekipte Mesut Özil’i oynatmam. Bu kadroda Mesut’u oynatırsan yakarsın. Ben Ali Koç olsam İrfan Can’ı bu gruba transfer etmezdim. Fenerbahçe’nin yediği gollerde asla tesadüf yok. Birebir yerden yiyor, takım söylemiyor mu? Hoca mı görmüyor? Anlamıyorum. Fenerbahçe hazırlık maçlarından bu yana tıpkı golleri yiyor. Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi olsam, buna bir şey yaparım. Bence Vitor Pereira bunu görmüyor, nazarann insan bunu yapar mı? Devamlı tıpkı goller! Fenerbahçe, asla bu sistemde oynamaz!”

“Valencia ile başlarsın, maçı koparırsın, daha sonra Serdar Dursun’u alırsın, Pereira bugün tam karşıtını yaptı. Serdar’ı son 15 dakika karombole olan oyunda alırım. Fenerbahçe asla ve asla bu sistemde oynamaz. Fenerbahçe’nin zayıf takımı yok. Çok kuvvetli bir takımı var. Fenerbahçe hakikat oynatılırsa, bol alternatifli kemik üzere kadrodur. Çok düzgün stoperleri var. emsalsiz. Yönetim edecek iki beki var. Enner Valencia, Perşembe’den Pazar’a son 23 dakika oynayabilecekse hiç takıma alma. 45 dakika oynar. Ben de biliyorum ulusal gruba gittiğini, yorucu maçlar geçirdiğini. Fenerbahçe’nin şu anda en büyük gol silahı. En makus devrede sokarım.”