Sandık Önünüze Geldiğinde Bu Ampulü Söndürün, Rahat Edin

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Sandık Önünüze Geldiğinde Bu Ampulü Söndürün, Rahat Edin
MİLLETVEKİLİ TUTDERE: İKTİDAR KADEMELİ ELEKTRİK UYGULAMASIYLA, HORTUMU YOKSUL FUKARANIN CEBİNE BAĞLADI

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında elektriğe yapılan fahiş artırımlar niçiniyle yurttaşların bu ay fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştığını lisana getirdi.

TBMM’de yaptığı konuşmasında kademeli elektrik uygulamasıyla hortumun yoksulun cebine bağlandığını lisana getiren Milletvekili Tutdere, ‘halkımıza bir davet yapıyorum’ sözlerini kullanarak; “Sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.” davetinde bulundu.

İktidar Vatandaşın Cebini Elektrik Dağıtım Şirketlerine Aktarmaya Başladı

TBMM’de yaptığı konuşmasında, AKP iktidarının yurttaşları artırım yağmuruna tuttuğunun altını çizen Milletvekili Tutdere, “AKP iktidarının artırım yağmuru devam ediyor. Ülkemizde vatandaşın uyumadan evvel son gördüğü, uyandığında birinci gördüğü şey artırım haberleri oluyor; aşağı artırım üst artırım.” dedi.

İktidarın ‘Kademeli Elektrik Uygulaması ismi altında yeni bir soygun tertibi kurduğuna vurgu yapan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Tutdere, “İktidarın Kademeli Elektrik Uygulaması ismi altında getirdiği yeni soygun sistemi vatandaşın cebinde ne var ne yok hepsini elektrik dağıtım şirketlerine aktarmaya başladı; bu uygulamayla hortum, direkt vatandaşın, yoksul fukaranın cebine bağlandı.” sözlerini kullandı.

Artırım Yağmuru Vatandaşlarımızı Mağdur Etmeye Devam Ediyor

Milletvekili Tutdere, iktidarın artırımları yüzünden vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerin katlanarak arttığını; yapılan son artırımlardan daha sonra yurttaşların fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştıklarını lisana getirerek, “Yeni uygulamayla artırım yağmuru Türkiye’nin her tarafında vatandaşlarımızı mağdur etmeye devam ediyor. Seçim bölgem Adıyaman ve ülkemizin biroldukca yerinde bu ay vatandaşlarımız fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştı, faturalar 4-5 kat arttı.” dedi.

Vicdana Gelin, Artırımları Durdurun

İktidara ‘vicdana gelin, artırımları durdurun’ davetinde bulanan Milletvekili Tutdere, vatandaşlara ise ‘sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.’ davetinde bulundu.

Yapılan elektrik artırımlarına sert reaksiyon göstererek vatandaşlara, ‘bu ampulü söndürün’ davetinde bulunan Milletvekili Tutdere, “Milletin Meclisinden iktidara davet yapıyorum: Vicdana gelin, artırımları durdurun. Buradan vatandaşa da halkımıza da bir davet yapıyorum: Sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.” halinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı