Şanghay’da COVID-19 denetim altına alınsa da Japon fabrikaları faaliyete geçemedi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Şanghay’da COVID-19 denetim altına alınsa da Japon fabrikaları faaliyete geçemedi Şanghay Belediye Lider Yardımcısı Wu Qing, “Çin’in en berbat ve en ağır COVID-19 salgınını” aktif biçimde denetim altına aldıklarını söylemiş oldu.

Şanghay’da yeni olay sayısının 22 Nisan’dan bu yana daima azalmakta olduğunu belirten Wu, “Hâlihazırda kentimizdi salgın önlendi ve denetim durumu istikrarlı biçimde güzelleşiyor. Salgın aktif denetim altına alındı.” dedi.

Salgının faal biçimde denetim altına alındığı ilan edilse de Şanghay’da bulunan Japon fabrikaları çabucak hemen üretime başlayabilmiş değiller.

Kentte bulunan Japon şirketleri içinde yapılan bir anket, fabrikaların üçte ikisinin çabucak hemen üretime başlamadıklarını, üretime başladıklarını tabir eden yüzde 28’lik kesitin ise yüzde 30’dan daha düşük kapasite ile faaliyet gösterdiklerini ortaya koyuyor.

Şanghay’da Japon şirketlerine ilişkin 54 fabrika bulunuyor ve bunların çabucak hemen yalnızca yüzde 37’si bir daha üretime başlama müsaadesi alabilmiş durumda.

-Foreks Haber Merkezi-