“Takım olarak oynamadık”

ahmetbeyler

Active member
Ev
1.Birlik
Union, Brüksel’de hayal kırıklığına uğradı: “Takım olarak performans göstermedik”

Birliğin Avrupa Ligi çeyrek final hayali suya düştü. Saint-Gilloise’deki 0: 3’ten sonra oyuncular ve antrenörler oldukça hayal kırıklığına uğradılar.

Kaptan Christopher Trimmel (r.), Avrupa Ligi’ndeki birliklerden sonra net sözler buldu.Geert Vanden Wijngaert/AP

Christopher Trimmel: Bugün bizim için hiçbir şey yolunda gitmedi. Takım olarak oynamadık ve yeterince derli toplu değildik. Gönderme ile nihayet bitti. Rakip çok iyi iş çıkardı, bire bir durumları defalarca iyi çözdü ve hak ederek kazandı. Şu anda neredeyse her Bundesliga takımı bizimki gibi aşamalardan geçiyor. Şimdiye kadar beş kez kazanmadık ama tüm maçları da kaybetmedik. Artık tüm duruma ayık bir şekilde bakmak ve onu doğru bir şekilde analiz etmek önemli olacaktır.

Danilho Doekhi: Tabii ki hayal kırıklığı büyük. Kazanmak için futbol oynuyorsunuz ve bugün bir adım daha ileri gitmek istedik. Şimdi bunu bir an önce aşmalı ve Pazar günkü bir sonraki maça konsantre olmalıyız. Taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz, bizi her durumda destekliyorlar.

Urs Fischer (basın toplantısında): Her şeyden önce, Saint-Gilloise’i ilerlemesinden dolayı tebrik ediyorum. Bugünkü maçtan sonra hak etti. Elendiğiniz zaman çok fazla hayal kırıklığı oluyor, özellikle de bugün kaybettiğimiz şekilde. Yine de gurur duyabiliriz: Avrupa’da Union Berlin’i temsil ederek harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Çok kolay top kayıpları yaşadık, çok küçük hatalar yaptık ve rakibi davet ettik. O halde oyunu kaybederseniz şaşırmayın.

Rani Khedira (RTL’deki saha röportajında): İlk andan son saniyeye kadar sahada değildik, çevik değildik, oyunumuzu sahaya yansıtamadık ve bu nedenle elenmeyi fazlasıyla hak ettik. Yine hatalarımızı düzeltmeyi başaramadık. Böyle maçları kazanamayacağız. Hayranlarımıza bir gezi daha vermeyi çok isterdik.