Talat Ünlü, Türkiye Halter Federasyonu’na lider adayı olduğunu deklare etti

tesbih

New member
Talat Ünlü, Türkiye Halter Federasyonu’na lider adayı olduğunu deklare etti Türkiye Halter Federasyonu Lider Adayı Talat Ünlü, “”Bugün burada halter sporuna hizmet etmiş ve hala hizmet etmekte olan halterin mutfağından gelmiş son derece tecrübeli, üst düzeyde eğitimli ve geçmişi başarılarla dolu halterin işçileri arkadaşlarımla bir arada kuvvetli Türk halteri için Türkiye Halter Federasyonu idaresine talip olduğumuzu Halter Federasyonu Lider Adayı Ömer Öztürk hocam ile sen ben duygusu ile değil biz olduğumuzu birlikte hareket ettiğimizi açıklamak üzere bir ortaya geldik” dedi.
Türkiye Halter Federasyonu’nun 27 Ekim tarihinde gerçekleştireceği 5’inci Olağan Genel Heyeti’nde Talat Ünlü başkanlığa aday olduğunu deklare etti. Ünlü, Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nde yaptığı basın toplantısıyla adaylığını duyurdu.
Halter sporunu 81 ile yayacaklarını belirten Talat Ünlü, “Ben ve arkadaşlarım kuvvetli gelişmiş kardeşliğin, dürüstlüğün, hakim olduğu bir idare için dostluk ve adalet aday olduk. Arkadaşlarım ile marifetlerimizi, deneyimlerimizi antrenör birlikte detaylarımizi, sportmen hakem atlet ailelerimiz öğretmenlerimiz akademisyen kulüplerimizle lokal yönetimlerimizle paylaşarak omuz omuza eğitimi üniversitelerimizdeki vücut hocalarımızla ve gönül gönüle vererek halter sporunu yaygınlaştırmak, geliştirmek için çalışacağız. Şimdiye kadar olimpiyatlarda aldığımız muvaffakiyetleri, inşallah 2024 Paris ve 2028 Los Angeles olimpiyat oyunlarını maksat koyarak madalya manasında başarılı olmak ve Türk halterini hak ettiği yere getirmeliyiz. 81 vilayetimizde halter faaliyetini hayata geçirmek sureti ile bilhassa halter sporunu yapmış ve vücut eğitimi öğretmeni olarak bakılırsav yapan arkadaşlarımızla iş birliği yaparak halter sporuna uygun yetenekli çocuklarımızı tespit ederek halterin geleceği için en değerli kaynağımız olan alt yapımızı oluşturacağız. Şampiyon atletlerimiz ile bir arada pilot vilayetlerimizde paneller düzenleyeceğiz ve halter ile tanışmamış hiç bir kent bırakmayacağız. neden aday oldunuz? diye soranlara; ben 56 yıllık ömrümün 43 yılını emek verdiğim, halter federasyonuna lider olmak istiyorum. Bizim branşımız halter bu açıklama kâfi diye düşünüyorum” sözlerini kullandı.