Ticaret Bakanlığı 16 kontratlı bilişim işçisi alım ilanı: Müracaat tarihleri ve kuralları 2021

KesikÇayır

New member
Ticaret Bakanlığı 16 kontratlı bilişim işçisi alım ilanı: Müracaat tarihleri ve kuralları 2021 Ticaret Bakanlığı’nın, Resmi Gazete’de yayınlanan ilanına bakılırsa, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere imtihanla 16 kontratlı bilişim işçisi alınacak.

Alımlar, kıdemli başkan yazılım geliştirme uzmanı, kıdemli bilgi güvenliği uzmanı, kıdemli fronted yazılım geliştirme uzmanı, bilgi güvenliği uzmanı, güvenlik uzmanı, kıdemli ağ uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı, ağ uzmanı ve sistem uzmanı durumları için yapılacak.

İlanın yayınlanmasıyla birlikte müracaatta bulunmak isteyen adaylar, Ticaret Bakanlığı 16 kontratlı bilişim çalışanı alımı müracaat tarihleri ve kuralları hakkında bilgi almak için araştırmalarına başladı.

Peki Ticaret Bakanlığı 16 kontratlı bilişim çalışanı alımı başvurusu ne vakit, şartşarı nelerdir? İşte 2021 Ticaret Bakanlığı 16 kontratlı bilişim işçisi alımı müracaat kuralları ve tarihleri….

TİCARET BAKANLIĞI 16 KONTRATLI BİLİŞİM ÇALIŞANI ALIM İLANI

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yollar Hakkında Yönetmelik’in 8 inci unsuru uyarınca, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek kelamlı ve uygulamalı imtihan muvaffakiyet sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 16 (On altı ) adet Kontratlı Bilişim İşçisi alınacaktır.

MÜRACAAT GENEL KURALLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kaideleri taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen kısım mezunları aylık brüt kontrat fiyat tavanının 2 katı için müracaat yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin konseyimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, öbürleri için en az 5 (beş) yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut tıpkı Kanunun 4’üncü hususunun (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet müddetleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla aktüel programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

f) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, süratli öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, kadro çalışmasına yatkın olma ve irtibat hüneri yüksek olma, ağır ve gerilimli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) kıymet vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

MÜRACAAT BİÇİMİ, YERİ VE TARİHİ

Müracaatlar dijital ortamda 11 Ekim-20 Ekim 2021 tarihleri içinde yapılabilecek. İmtihana katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Meslek kapısı) ve Meslek Kapısı üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecek. Posta ile yahut öbür hallerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Adaylar yalnızca bir duruma başvurabilecek.

MÜRACAATLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ

Müracaatların incelenmesi kararında genel ve özel kaideleri sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan yahut doküman ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı lisan puanının yüzde otuzunun toplamı temel alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en çok on katı (10) aday kelamlı ve uygulamalı imtihana çağırılacaktır.

Bu sıralamaya nazaran son sırada tıpkı puana sahip birden çok adayın bulunması halinde bu şahısların tamamı imtihana kabul edilecektir. Kelamlı ve uygulamalı imtihanlarda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zaruridir. İmtihan kararına bakılırsa Bilişim Çalışanı giriş imtihanı son muvaffakiyet dereceleri tespit edilecektir. Adaylar en son muvaffakiyet derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar aday alınacaktır.

MÜRACAAT SONUÇLARININ DUYURULMASI

KPSS puanının yüzde yetmişi ile yabancı lisan puanının yüzde otuzunun toplamı temel alınarak yapılacak sıralamaya bakılırsa kelamlı ve uygulamalı imtihana çağırılacak aday listesi ile Başarılı olan adayların listesi, Bakanlığımız www.ticaret.gov.tr internet adresinin duyurular kısmında ilan edilecektir.

Ayrıyeten adaylar yerleştirme neticelerina ait ayrıntıları Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.