Volkswagen duyurdu: O modellere güncelleme geliyor

Barcali

Active member
Volkswagen duyurdu: O modellere güncelleme geliyor Alman otomobil markası Volkwagen, ID modelleri için güncelleme yayınlayacağını duyurduğu bir açıklama yaptı. Volkswagen ID sahipleri, güncelleme ile bir arada gelişmiş bilgi-eğlence sistemine sahip olacak.

2012’DE TESLA’DA ORTAYA ÇIKTI

Shift Delete’in haberine bakılırsa, otomobillerdeki güncelleme sistemi birinci vakit içinderda 2021’de Tesla ile başladı.

Büyük bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını duyuran Volkswagen, kullanıcılara yeni özellikler sunacak.

VOLKSWAGEN, ID MODELLERİNE YAZILIM GÜNCELLEMESİ SUNACAK

Güncellemeyle birlikte sunulacak kıymetli değişiklikler içinde yeni şoför dayanak sistemleri, gelişmiş sesli denetim üzere özellikler yer alıyor. Ayrıyeten şirket, kimi modeller için süratli şarj ve yeni bir akıllı navigasyon uygulaması sunacak.

Volkswagen, ID 3’ün lansmanından bu yana mevcut meseleleri çözmeyi amaçlayan büyük bir yazılım güncellemesi hazırladıklarını belirtti. Bilgi-eğlence sisteminde de iyileştirmelerin yer aldığı güncelleme, Nisan 2022’de kullanıcılara sunulacak.

GÜNCELLEME İLE GELEN ÖZELLİKLER

Yeni tanıtılan sistemde gelişmiş seyahat yardım uygulaması ve otonom sürüş özelliği yer alıyor. Şirket, geliştirilen sistemin şerit değiştirme ve adaptif sürat ayarı üzere teknolojilere sahip olacağını deklare etti.

Kullanıcılar, 40 km/s süratle park etme imkanı sunan park dayanak teknolojisine de sahip olacak. Park dayanak teknolojisinde çoğunlukla park edilen yerleri kayıt etme özelliği yer alacak.

Akıllı e-rota planlayıcı olarak isimlendirilen yeni navigasyon, şoförlere uzun seyahatlerde daha âlâ rota sunabilecek. Geliştirilen teknoloji, trafik datalarını de dikkate alarak en verimli şarj noktasına erişimi otomatik olarak planlayacak.

77kWh bataryaya sahip olan ve yazılımın 3.0 sürümünün yer aldığı ID modelleri, artık 135kWh suratında şarj olabilecek. Ayrıyeten şarj kapasitesini yüzde 80 ile sınırlayan yeni bir pil bakım modu da eklenecek.

Bunlara ek olarak, isteğe bağlı artırılmış gerçeklik baş üstü ekranı da dahil olmak üzere kimi görüntüleme sistemlerinin de şoförlere sunulacağı belirtildi. ID serisinin sesli denetim sistemi, premium düzeye yükseltildi. Volkswagen, yeni sesli denetim sisteminin yüzde 95 doğruluk hissesi ile çalıştığının altını çizdi.