Volkswagen’den geri adım: Şaşırtan Rusya sonucu!

Barcali

Active member
Volkswagen’den geri adım: Şaşırtan Rusya sonucu! Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi son aylarda tüm dünyanın odak noktası oldu. Yaşanan insanlık dramının akabinde birfazlaca ülke ve büyük şirketler, Rusya ve Rus toplumuna karşı büyük bir yaptırım yoluna gitti. Bu yaptırımlara katılanlardan birisi de Volkswagen olmuştu ancak yayınlanan bir rapora nazaran bu karar değişebilir.

VOLKSWAGEN RUSYA FABRİKASI ÖNÜMÜZDEKİ HAZİRAN’DA ÜRETİME BAŞLIYOR

Volkswagen, tüm dünyada yürütülen ambargo rüzgarına ayak uydurarak 3 Mart’ta Rusya’daki fabrikalarında üretimi durdurma sonucu almıştı. Akabinde geçtiğimiz haftalarda da araba ihracatını da durduran otomotiv şirketi, görünüşe göre Rusya ile derin ticari bağlantılarına ziyan gelsin istemiyor. ShiftDelete’de yer alan habere nazaran; yayınlanan bir rapor, Volkswagen’in sonucunda geri adım atmak için hazırlandığını belirtiyor.

Volkswagen Group Russia’nın Kaluga ve Nizhny Novgorod tesislerinde şirket için değerli bir üretim sınırı bulunuyor. Rapora nazaran şirket, bu fabrikalarda üretimi durdurma sonucu aldıktan daha sonra büyük bir tedarik zinciri tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden, önümüzdeki Haziran ya da en geç Temmuz’da Kaluga ve Nizhny Novgorod tesislerinde tekrar üretime başlamak istiyor.

Volkswagen’in üretim sınırında Rusya’nın değerli bir yeri bulunuyor. Kuşkusuz savaş ortamı biroldukça büyük şirkette olduğu üzere otomotiv devini de olumsuz etkilemeye devam ediyor. O denli ki geçtiğimiz haftalarda Volkswagen, araba ihracatını da durdurmuştu. Fakat yaptırım ismi altında değil.

Volkswagen, tedarik zinciri kıtlığı, koronavirüs mahzuru ve öbür birtakım meseleleri mazeret göstererek araba ihracatını durdurdu. Lakin bu durum, hem Rusya kanadına birebir vakitte Volkswagen tarafına pek ziyan veriyor. Otomotiv devi hakikaten üretime başlayıp başlamayacağı şimdiden merak konusu.