AKP’li liderden çalışanlara ağır hakaret: Alçak, terbiyesizler

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
AKP’li liderden çalışanlara ağır hakaret: Alçak, terbiyesizler Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Lideri Yaşar Şahin’in, makam odasında bayan personellere sendika değiştirmeleri için baskı yaptığı manzaralar ortaya çıktı. Liderin, 4 emekçiyi bu hadiseden kısa müddet işten çıkardığı ve çalışanların de dava açtıkları öğrenildi.

Ordu’nun Gügentepe Belediyesine ilişkin şirketin işçisi olarak paklık işlerinde çalışan 2 hanımı makam odasına çağıran AKP’li Belediye Lideri Yaşar Şahin, sendikadan istifa etmeleri için bayanlara baskı yaptığı anların imajları ortaya çıktı.

2019 yılı haziran ayında yaşanan bu olaydan kısa mühlet daha sonra sendikadan istifa etmeyen 4 emekçinin kovuldukları açıklandı.

“BEN DEDİĞİMİ YAPTIRMAZSAM YAŞATMAM”

Ortaya çıkan görüntüde Belediye Lideri Yaşar Şahin, makam odasına gelen 2 bayanın oturmasına müsaade vermeyerek sendikadan istifa etmelerini ve niye söylemiş olduklerinin yapılmadığını soruyor.

Bayanlarda iş teminatı için sendikadan ayrılmadıklarını, kendisine hiçbir saygısızlık ve itaatsizlik yapmadıklarını söylüyor.

Sevinç Karaca isimli bayan ile Lider Şahin içinde karşılıklı konuşma devam ederken, Lider Şahin “Ben belediye lideri olarak bu şirketinde müdürü olarak, yetkilisi olarak diyorum ki; siz bu sendikadan istifa edin. Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam. Bu kadar sıradan. Ben burada belediye lideri olacağım, belediyede çalışan benim dediğimi yapmayacak, ben elimi kolumu bağlayacağım o denli mi? Siz size düşeni yaptınız. Karşı geliyorsunuz. Hakkınızı sendika ödeyecek sizin, ömür uzunluğu size maaşta verecek. Meskende alacak size, gereksinimlerinizi nazarancek sizin. Bana değil siz sendikaya güvenin” diye konuşuyor.

BAYANLAR HAKKINDA TUTANAK TUTULMASINI EMREDİYOR

Tartışma devam ederken Lider Yaşar Şahin, odasına çağırdığı çalışana, “Şimdi bu 4 arkadaşa, amire karşı gelmekten, yalancı demekten, onun unsuru ne ise bir ikaz yaz. Onun karşılığı bakılırsavde atılmaktır. Disiplinde karşılığı her neyse evvel o yazıyı yazalım, çabucak sonrasındada şayet durum değişmez ise şey yapacağız. Bu dördüne yazın” diyor.

Erkek işçi odadan çıktıktan daha sonra Sevinç Karaca isimli bayan tutanak tutulmasına, “Biz size ne vakit karşı geldik. Bu yazıyı yazdırmanızı tek niçini sendikadan istifa etmememiz. Ben de yarın kabahat duyurusunda bulunup hakkımı arayacağım. Atın liderim rızık Allah’tan, kuldan değil. Karşı gelmedik. Onda sahiden palavra söylüyorsunuz” diyerek itiraz ediyor.

BAYANLARI ODASINDAN KOVDU

Sevinç Karaca’nın kelamları üzerine öfkeyle koltuğundan kalkan Lider Yaşar Şahin, şu sözleri kullandı:

* Terbiyesizlik etme, çık. Bana yalancı diyecek alçaklıkta bulunmayın. Çık dışarıya. Size kim öğretti lan bunları?

* Ne kadar terbiyesizmişsiniz lan siz. Çıkın” diyerek bayanları odasından kovuyor. İmajlarda sekreter içeriye girerken bayanlar odadan çıkıyor.

* Bu sırada Sevinç Karaca lidere şikayet edeceğini bir defa daha söylüyor. Lider Şahin de bayanların gerisinden, “Bana yalancı diyecek kadar alçaksınız. Terbiyesizler.

Bu olaydan daha sonra personeller, sendikadan ayrılmaları için baskı gördüklerini ve bu niçinle işten kovulduklarını söyleyerek dava açtı.

Liderin makam odasında bulunan güvenlik kamerasına yansıyan bu imgelerde davada kanıt olarak kullandı.

DAVAYI KAZANDILAR LAKİN İŞE DÖNEMEDİLER

AKP’li Belediye Lideri Yaşar Şahin’in işten attığı paklık emekçisi Sevinç Karaca, daha evvelki Belediye Lideri Yener Yalçınkaya periyodunda işe girdiğini söyleyerek, “15 yıldır çalışıyorum. Sendikalı olmamız daha evvel sorun olmamıştı. Bu lider vaktinde sorun oldu. Ben şehit yakınıyım. Eşimin kardeşini şehit verdik. Sendikadan istifa etmediğimiz için benimle bir arada 3 kişiyi daha kısa müddet daha sonra işten çıkardı. Dava açtım ve kazandım. İşe dönüşümü yapmadı. Maaşımı yatırdılar lakin beni işe almadılar. Artık bir dokumacılık fabrikasında çalışıyorum. bu biçimdeda dedim, rızık Allah’tan kuldan değil” diye konuştu.

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster