Elazığ’da inşaatında çalıştığı kütüphaneye hekim adayı olarak geliyor

KesikÇayır

New member
Elazığ’da inşaatında çalıştığı kütüphaneye hekim adayı olarak geliyor Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Hacıhüseyinler köyünde doğan Hasan Coşkun, köy ilkokulunda başladığı eğitim ömrü boyunca tabip olmanın hayalini kurdu.

Azmiyle 5 yıl evvel Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Coşkun, daha evvel inşaatında emeği olan üniversite kütüphanesinde bugünlerde tıp öğrencisi olarak ders çalışıyor.

PAYLAŞIMI BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Coşkun’un toplumsal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı kütüphaneye ait, “Sizce ben, inşaatında çalıştığım kütüphaneye yıllar daha sonra tıp fakültesi öğrencisi olarak çalışmaya gelmiş miyimdir?” bildirisi binlerce beğeni aldı.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da paylaşımı daha sonrası kütüphanede bir ortaya geldiği genci tebrik etti.

”HEP HEKİM OLMANIN HAYALİNİ KURDUM”

Coşkun, ilkokuldan itibaren daima hekim olmanın hayalini kurduğunu söylemiş oldu.

Lise senelerında ailesine yük olmamak ve eğitim masraflarını karşılayabilmek için inşaatlarda çalıştığını anlatan Coşkun, “Köyde işler olmadığı vakit kentte farklı işlerde, inşaat işinde, kasiyer olarak, kayısı bahçelerinde çalıştım. Yaz aylarında boş vakit içinderım çalışmakla geçti.” dedi.

”ÇALIŞMALARIMIN SONUCUNU ALDIM”

Coşkun, üniversite imtihanına hazırlandığı devirde yerleşkedeki kütüphanenin inşaatında da çalıştığını lisana getirdi.

O periyot, kütüphaneye bir gün tıp öğrencisi olarak ders çalışmaya geleceğinin aklının ucundan bile geçmediğini aktaran Coşkun, şu biçimde devam etti:

“Güneşin altında çalışıyorduk, sıkıntı günlerdi. Üniversiteyi kazanınca buraya ders çalışmaya geldiğim vakit insanın azmedince, amaçları doğrultusunda çalışınca neleri başarabileceğini gördüm. Çalışmalarımın sonucunu aldım, bunun için epeyce memnunum. Çok hoş bir his.”

”GENÇ KARDEŞLERİMİZE ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Rektör Prof. Dr. Göktaş da Coşkun’un güç kurallara karşın çalışıp tıp fakültesini kazandığını söz ederek şunları kaydetti:

“Hasan kardeşimizin toplumsal medyada iletisini görür görmez gerçekten biz de heyecanlandık. Azimle çalışarak insanın neler yapabileceğinin en hoş örneklerinden birisi. Bu muvaffakiyet genç kardeşlerimize, çocuklarımıza örnek olması açısından hayli kıymet arz ediyor.

Kendisiyle sohbet ettik, puanı da pek yüksek. FÜ Tıp Fakültesinin alanında hayli başarılı bir üniversite olduğunu araştırmış, tercihini kullanmış. Buna da ayrıyeten sevindik. Bundan daha sonraki ömründe muvaffakiyetler diliyorum.”