1. FC Union Berlin, Aïssa Laïdouni'nin ayrıldığını duyurdu

ahmetbeyler

Active member
Avusturya'nın Längenfeld kentindeki antrenman kampının başlamasından kısa bir süre önce, 1. FC Union Berlin oldukça yüksek profilli bir ayrılışı duyurdu. Bu, Katar Yıldızlar Ligi'nde al-Wakrah SC'de yeni bir mücadele arayan Tunuslu milli oyuncu Aïssa Bilal Laïdouni.

Elbette zorluk bir şeydir, çünkü tüm çabalara rağmen Katar'ın en yüksek ligindeki oyun seviyesi, ligin adından da anlaşılacağı kadar yüksek değildir. Geçen sonbaharda hala Şampiyonlar Ligi'nde Iron Jersey forması giyen 27 yaşındaki futbolcu için paranın bu kararda önemli bir rolü olduğu düşünülüyor. Transferin şekli hakkında hiçbir şey bilinmiyordu. Gelen haberlere göre orta saha oyuncusunun 2027 yılına kadar Köpenick'le sözleşmesi vardı.

Union için 50 rekabetçi görünüm

“Aïssa 2023 kışında aramıza katıldığında hemen oyuna kendi aksanlarını kattı ve alışmak için neredeyse hiç zamana ihtiyaç duymadı. Aïssa her zaman takımın çıkarları doğrultusunda davrandı ve kulübümüz için her şeyi yaptı,” dedi Union'ın profesyonel futbol genel müdürü Horst Heldt, resmi bir açıklamada.

Ocak 2023'te Ferencváros Budapeşte'den Berlin'e transfer olan oyuncunun şunları söylediği aktarıldı: “Benim için 1. FC Union Berlin'de geçirdiğim bir buçuk yıl çok özel bir zamandı. Olağanüstü bir süreç yaşadım ve unutulmaz deneyimler kazandım. Tüm Sendika üyelerine teşekkür ediyorum ve kulübe gelecek için en iyisini diliyorum.”

Laïdouni, Iron Jersey'de 50 maça çıktı, iki gol attı ve beş gol hazırladı. Ancak son zamanlarda yalnızca yardımcı bir rol oynadı ve Urs Fischer'in halefi Nenad Bjelica'nın yönetiminde neredeyse hiç şansı olmadı. Sonuçta ayrılık her iki taraf için de çok zor olmamalıydı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.