2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan Yasemin Adar, yurda dönüş yaptı

tesbih

New member
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan Yasemin Adar, yurda dönüş yaptı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan ulusal güreşçi Yasemin Adar, Balıkesir Valiliği bahçesinde düzenlenen merasimle karşılandı.
Değirmenboğazında konvoy ile karşılanan Yasemin Adar için Balıkesir Valiliği bahçesinde karşılama merasimi yapıldı. Ulusal güreşçi Yasemin Adar, Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ve biroldukca sportmen tarafınca karşılandı.

Türkiye’nin bu yıl Tokyo Olimpiyatları’nda hayli kıymetli başarılara imza attığını belirten Vali Şıldak, “Ülkemiz Tokyo’dan 13 madalya ile döndü. İki altın madalya, iki gümüş madalya ve dokuz da bronz madalyamız oldu. Ben evvela takım olarak sizi kutluyorum. Yasemin’in bronzu bizim için en hoş ve manalı olanı. Bu madalya hem de Balıkesir’e gurur oldu. Bütün gençlerimiz, çocuklarımız seni örnek model olarak alıyorlar. Sen nitekim gurur verici bir muvaffakiyete imza attın. Temennimiz bundan daha sonra ailenle, bütün spor topluluğu ile, hocalarınla birlikte bu başarıyı daha da yükseltmen. Biz de sana memleketine hoşgeldin diyoruz” dedi.

Türkiye’ye tarihte daima birincileri yaşattığını lisana getiren ulusal güreşçi Yasemin Adar, “Çok keyifli ve epeyce gururluyum. Ben her vakit tarihte birincileri başaran bir bayan oldum. Birinci Avrupa şampiyonu ve dünya şampiyonu oldum. Maksadımın her vakit olimpiyatlar olduğunu söylemiş oldum. Elimden geldiğince de sözümü tutmaya çalıştım, amacım her vakit altın madalyaydı. Fakat bronz madalya da benim için fazlaca büyük bir muvaffakiyet. Zira bu madalya da tarihte bir birinci ve ben birincilerin bayanı olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.
.