A Ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Kıragası: Ekibimle bir defa daha gurur duydum

tesbih

New member
A Ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Kıragası: Ekibimle bir defa daha gurur duydum Türkiye A Ulusal Bayan Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, “Üst sıralarda kalmamız için fazlaca kritik bir maçtı. Maçı da son dakikalarda büyük bir heyecan yaşayarak almış olmaktan dolayı ayrıyeten memnunum. Türk bayanları hakikaten hayli kuvvetli. Biz bu kızlara takviye verdiğimiz surece epeyce daha güzel işler yapacaklar” dedi.
Türkiye A Ulusal Bayan Futbol Grubu, 2023 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu’ndaki 5’inci maçında İsrail’i son dakikada penaltı atışından bulduğu golle 3-2 mağlup etmeyi başardı. Müsabakanın akabinde iki kadro teknik yöneticileri ve ulusal kadronun deneyimli isimlerinden Didem Karagenç çabayı kıymetlendirdi.
Dayanaklarından dolayı Mersin halkına teşekkür eden Türkiye A Ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, “Almanya’dan aldığımız yenilgi daha sonrası bu morale epeyce muhtaçlığımız vardı. Üst sıralarda kalmamız için epey kritik bir maçtı. Maçı da son dakikalarda büyük bir heyecan yaşayarak almış olmaktan dolayı ayrıyeten memnunum. Türk bayanları hakikaten çok kuvvetli. Biz bu kızlara takviye verdiğimiz surece hayli daha güzel işler yapacaklar. Kadromla bir defa daha gurur duydum. Umarım seyredenlerde gurur duymuştur. Sırbistan, deplasmanında 3 puan bıraktığımızı düşünüyorum. 10 kişi kalmamıza karşın gol yemeden bitirdiğimiz, lakin isteğimiz kararı alamadığımız bir maçtı. Şubat ayında deplasmanda alamadığımız 3 puanı alıp, yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.
Çabanın birinci yarısında istedikleri oyunu alana yansıtamadıklarını söz eden Didem Karagenç, “Bizim için değerli bir maçtı. Puan almayı düşündüğümüz bir maçtı, o denli de oldu. Çok heyecanlıydı. Birinci yarı şanssız goller yedik ve kendi oyunumuzu bir türlü ortaya koyamadık. Fakat ikinci yarı grubun isteği, isteğiyle birlikte kendimize geldik ve istediğimiz üzere bir oyun ortaya koyduk. Hocamızın verdiği taktikleri ortaya koyarak, son dakikada attığımız golle hakikaten inanılmaz bir memnunluk ve sevinç yaşadık. Bizi destekleyen herkese fazlaca teşekkür ederiz” sözlerini kullandı.
Galibiyetten dolayı Türkiye’yi tebrik eden İsrail Teknik Yöneticisi Gili Landau, “Maça güzel başladık. 2 gol attık. Bu 2 golü 5 gole de çevirebilirdik. 2 ekip da âlâ oynadı. İkinci devre Türk grubu biraz daha saldırdı ve maça tutundu. İkinci yarıda fazlaca yeterli bir oyun oynadılar. Biz de konsantremizi kaybettik. Mağlubiyetin niçini bence budur. Yani demem o ki Türkiye’ye bir armağan vermiş olduk. Aslında kazanabilecek konsantrasyonumuz ve gücümüzde vardı, savaşabilirdik. Fakat skora baktığımızda durum sonuçta olduğu üzere oldu” halinde konuştu.