A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nde oyuncular 2’de 2 istiyor

tesbih

New member
A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nde oyuncular 2’de 2 istiyor FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Kümesi’nin birinci iki maçında Belarus ve Büyük Britanya ile karşı karşıya gelecek A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nda Tolga Geçim, Buğrahan Tuncer, Erten Gazi ve Hâkim İnanç, 2’de 2 yapmak istediklerini söylemiş oldu.
Anadolu Efes’in ulusal oyuncuları Tolga Geçim, Buğrahan Tuncer, Erten Gazi ve Frutti Extra Bursaspor’un ulusal oyuncusu Hâkim İnanç, özel açıklamalarda bulundu.

TOLGA GEÇİM: 2 TANE ÇOK DEĞERLİ MAÇ OYNAYACAĞIZ

Ulusal kadroda olduğu için epey memnun olduğunu söyleyen Tolga Geçim, “Buraya epey kıymetli oyuncular geldi, gelmeyen hayli bedelli oyuncular da var. 2 tane epey kıymetli maç oynayacağız. birinci vakit içinderda Belarus deplasmanına gidiyoruz. Orada alana çıkıp elimizden gelenin en güzelini yapacağız. daha sonrasında pazar günü burada seyircimizin önünde kazanıp, inşallah birinci pencereyi 2’de 2’yle kapatmak istiyoruz” dedi.
FIBA ile EuroLeague içindeki çekişmenin sürmesi niçiniyle ulusal ortada EuroLeague karşılaşmalarının oynanmaya devam etmesinin kendilerini zorlayıp zorlamadığının sorulması üzerine Tolga Geçim, “Bu bizim için sıkıntı bir şey, bir yanda ülkemiz ve ulusal kadromuz var, bir yanda kulübümüz var. Kulüpler, ulusal kadrolar ve federasyon kendi içinde görüşüp, kimin gidip kimin gitmeyeceğine onlar karar verecek. Biz şayet burada kalırsak, alana çıkıp elimizden gelenin en güzelini yapacağız” sözlerini kullandı.
Anadolu Efes’te fazlaca fazla mühlet alamamasının performansında bir tesiri olup olmadığı sorusuna Geçim, “3 yıldır Anadolu Efes’te oynuyorum. Şu anda oynadığım ekip bence Avrupa’nın en âlâ grubu. Kadroda epeyce bedelli oyuncular var, fazlaca kaliteli oyuncular var. Ben her vakit ekstra idmanlarımı yapıyorum. Bana talih geldiği vakit alana çıkıp elimden geleni veriyorum” cevabını verdi.

BUĞRAHAN TUNCER: DÜZGÜN BİR GAYRET

bir arada epey fazla hazırlanma fırsatları olmadığını söyleyen Buğrahan Tuncer, şunları belirtti: “Birkaç oyuncumuzdan mahrum olarak gideceğiz. Geçen yılki takımımızdan Sertaç’ın (Şanlı) durumu belirli değil ve Alperen’i (Şengün) de NBA’e kaptırdığımız için daha şiddetli bir periyot bizleri bekliyor. Değerli iki maç oynayacağız. Üst kümeye galibiyet taşımak açısından epey kıymetli. Belarus deplasmanı. İzledik de bugün biraz. çok sert ve tesirli oynayan bir ekip. Uygun bir uğraş gösterip galibiyet almak istiyoruz.”
Ulusal ortada EuroLeague karşılaşmalarının oynanmaya devam etmesinin zorlayıcı olup olmadığıyla ilgili gelen soruya Tuncer, “Geçen yıllare nazaran bu sene daha bolluk var takımda Efes olarak. O yüzden benim açımdan gelmek daha rahat oldu. Ancak geçen sene deplasmanda maç oynayıp, daha sonrasında sabaha karşı gelip, sonraki gün yenidendan maça çıkmak benim performansımı etkilemişti. Bu sene daha rahat bir başla geliyorum, direkt buraya odaklanıyorum. Benim için daha önemli” karşılığını verdi.
Anadolu Efes’in dönem başında berbat bir başlangıç yapmasıyla ilgili Tuncer, “Pek değişen bir şey yok. Rehavet olabilir. Ruhsal açıdan olabilir. Maç kaybetmeye başlayınca… Sakatlıklar da vardı dönem başında, pek fazla birlikte antrenman yapma bahtımız olmadı. Sertaç’ı da kaybetmek bizim için kıymetli bir dezavantajdı. Yavaş yavaş üst sıralara yinedan oynamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.
Kampta birinci günlerini geçirdiklerini belirten Erten Gazi, “Sezonumuz devam ediyor. Kamptaki birinci günümüz. Grubun morali yeterli, herkes epey heyecanlı burada olduğu için. Evvel Belarus, daha sonrasında Büyük Britanya’yı yenerek Yunanistan maçına 2’de 2 ile gitmek istiyoruz” dedi.