A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş açıklamalarda bulunuyor

tesbih

New member
A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş açıklamalarda bulunuyor EURO 2020’de 3 maçı kaybederek A Grubu’nu sonuncu bitiren A Ulusal Grup, turnuvanın en makûs istatistiklerine sahip olarak elendi. Teknik yönetici Şenol Güneş turnuvanın akabinde birinci kere basınla bir ortaya geliyor.

Güneş’in açıklamalarından satır başları:

“Futbolcularımız ve Türk milleti bu sonuç ve oyunu hak etmedi. Hayal kırıklığı lakin teslimiyet değil”

“Ne futbolcularımız ne de milletimiz bu kararı hak etti. Bu bir hayal kırıklığıdır lakin teslimiyet değildir. Oyuncularımın da üzüldüğünü görüyorum. Uçağa birinci bindiğimizden itibaren oyuncularımla tek tek konuştum. Oyun haricinde olumsuzluk olmadı. Oyuncular hem travma hayatış oldular. Onların da tahlillerini, görüşlerini aldım. O kadar fazlaca sebep sayıldı ki… Sert tenkitleri anlıyorum. Ben de bu oyunu içime sindiremiyorum. Haklılığımız sorumluluğumuzu kenara atmaya niye olmaz. Kadromuza, ülkemize baktığımızda meydan okumayı, yürek etmeyi severiz. Herkes şunu bilsin ki bayağı bir grup değiliz. Fakat nereden nereye geldiğimizi biliyoruz. Dünya Kupası maksadımız olduğunu birinci günden söylemiş olduk. Birincisini başardık, kümeden çıkamadık. Burada da hak ettiğimiz bir kararı aldık. Lider ve idare konseyi bize her türlü imkanı sağladı.”

“Biz orada ezildik. O kadar büyük bir yanılsama oldu ki oyuncular olumsuz etkilendi. Kamuoyundan etkilendiler. Lakin Galler maçında birinci 25-30 dakika oyunda değildik. Golü yedik. Kazanması gereken bir grup olarak çıkmamıza karşın… “

“Belki özgüven çoklığı yaşadık. İtalya maçına iştahlı çıktılar, değişiklik yapmak zorunda kaldık.”

“Öyle ahlaksızlıklar, kepazelikler var ki yazmıyor basın. Ben de ‘Yaz’ diyorum, yaz ki düzelteyim.”

“Maalesef başaramadık. Dünya Kupası’na 2 aydan az kaldı. Buraya kadar epeyce çalıştık. tekrar sahiplenilen, sevilen bir kadro olmayı başardık. Siz de bizim çocuklarımızsınız, herkes, hepimiz her insanımızın başarılı olmasını isteriz. Ancak bu oyuncular yenildiğinde de bizim çocuklarımız. Her çıkan insan bu ülkeyi temsil ediyoruz. Dünya Kupası’nda 3. olduğumuzda da dünyanın 3.’sü olmadık.”

“Beklentiyi büyüten de turnuvada elenen de biziz. Üzülmek yerine çalışıp güzel tahlil edip Dünya Kupası için elimizden geleni yapacağız. Siz de biliyorsunuz ki palavra haber yanlışsız haberden 6 kat kıymeti vardır. Bugün daha da açık olmamız lazım. Güzel günleri de makus günleri de gördük, turnuvadan da derslerimizi çıkardık. İtalya şu an finalde, İtalya o denli işler yapıyor ki! Bu bir deneyim işte. Futbol artık küçük işlerle sonuç getirebiliyor. O denli noktalarda sonuçlar çıkabiliyor ki yaptığınız işleri yok edebiliyor. Daha hayli tartışılması gereken bir devir. Biz kendimizi bir anda finalde gördük.”

“Ben daha berbat günleri gördüm lakin oyuncunun yıpranmasını istemiyorum. Bu oyuncu kümesinin da çalışığ başarılı olma gereksinimi var. Değişimler olacaktır. Siz de benim daha yeterli olmam için eleştiriyorsunuz. Hakaret edenler maksatlarına ulaşamamıştır.”

“İkinci büyük amacımıza ulaşacağız. Bu kayıpların oyuncularımız üzerinde olumlu bir tesir yaratmasını bekliyoruz. Kimseyi suçlamadan tahlil odaklı olacağız. Yalnız hissettirmeyenlere teşekkür ederim. Pandemi oyuncuları etkilese de bu görüşmelerin daha sık olması gerekiyor, konuşmamız gerekiyor. Palavra bilgi verenleri de bu biçimdece düzeltme bahtımız oluyor.”

“Heyecanımız, coşkumuz var. Bulunduğum yer benim için rahatsız edici değil. Elimizde uygun bir oyuncu kümeye var. Bu oyuncularla Dünya Kupası’na katılacağımıza inanıyorum.”

AYRINTILAR GELİYOR…