Acun Ilıcalı’dan fazlaca konuşulacak Ali Koç ve Emre Belözoğlu itirafı

tesbih

New member
Acun Ilıcalı’dan fazlaca konuşulacak Ali Koç ve Emre Belözoğlu itirafı Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Blu TV’de Cansu Canan Özgen’in sunduğu 40 isimli programda Fenerbahçe hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“BAŞKANIMIZ ALİ KOÇ, EMRE BELÖZOĞLU İLE YOLLARINI AYIRMAK İSTEMEDİ”

“Emre Belözoğlu epey yakın dostum. 20 yıl olmuştur. Biz Emre ile her gün birlikteiz diyebilirim. Ailecek görüşüyoruz. O benim kardeşim. bununla birlikte ulusal gururumuz. Saymakla bitmez. Şu anda teknik yöneticilik hayatında başarılı. Liderimiz Ali Koç Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmak istemedi. Bünyenin ortasında olmasını istedi. Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’de kalmak istemedi ve tek başıma yoluma devam edeceğim dedi. Tercihi bu istikamette oldu. Haksızlık değil. bu biçimde Emre Belözoğlu hayli taze bir teknik yöneticiydi. Liderimiz o devir epey büyük bir ismi getirmek istedi. Taraftarlarımızın Emre Belözoğlu’na kâfi takviyesini vermediğini düşünüyorum.

“ALİ KOÇ İSTİFA ETMEMELİ”

Bence Ali Koç istifa etmemeli. Doğal ki başarılı mı Fenerbahçe, değil. Lakin kendisi istediği sürece ve devam edip de bu berbat durumu düzelteceğini düşündüğü sürece ona yeniden baht verilmeli. Gözden kaçan bir nokta var. Futbolun iktisadı maalesef ülkemizde son 10 yılda geriye gitti. En kıymetli etkenlerden biri naklen yayın gelirleri azaldı. Kulüplerin borçlarından dolayı hareket kabiliyetleri azaldı. Bütün hayatını Fenerbahçe’ye adamış durumda.”

“AZİZ YILDIRIM KULÜBÜN UĞRADIĞI ZİYANI GÜNDEME GETİRDİ”

Aziz Yıldırım kulübün uğradığı ziyanı gündeme getirdi. Fenerbahçe hayli önemli derecede operasyonla ziyan gördü. O devirde epeyce yeterli hatırladığım evrakın ne olduğu belirli olmadan, Avrupa’ya gönderilmedi. Şampiyonlar Ligi’ne katılması engelledi. Bu operasyonda 4-5 değerli futbolcu ekibi terk etti. Biroldukça manada ziyan görüldü ve 4-5 yıla yayıldı. Aziz Yıldırım’ın hesap vakti dediği bu mağduriyetle ilgili söylemiş olduği cümledir. Bunun tazmin edilmesi gerekiyor. Mağduriyete kim yol açtıysa olayı en azından telafi etmekle ilgili hareket yapılmalıdır.

“FENERBAHÇE’YE LİDER OLMA NİYETİNİZ VAR MI?”

Fenerbahçe’ye lider olmak isterim demem beğenilen cümle değil. Şu an aslına bakarsanız liderimiz var. Çok Fenerbahçeliyim. Küçüklüğümden itibaren ağır derecede Fenerbahçeliyim. Başka kulüplere karşı da sevgimi hiç bir vakit yok etmedim. Ben futbolu seviyorum. Başkanlık niyetim yok. Dediğim şu anda bir liderimiz var. İdaremiz var. Önemli emekler var. Amatör bir Fenerbahçeli olarak epey memnunum. Olağan taraftarımız üzere Fenerbahçe’yi destekleyen biriyim. Taraftarımız kendi maaşından keserek maçlara gidiyor. Fedakarlık yapıyor. Ben de kendi gelirimden fedakarlık yapıyorum ve kulübüme dayanak oluyorum. Bu amatör duruşum yok hoşuma gidiyor.