Adem Büyük: “En uygununu yapmaya çalışacağız”

tesbih

New member
Adem Büyük: “En uygununu yapmaya çalışacağız” Üstün Lig’in birinci haftasında 16 Ağustos Pazartesi günü alanında Trabzonspor’u konuk edecek Yeni Malatyaspor, hazırlıklarına teknik yönetici İrfan Buz idaresinde Nurettin Soykan Tesisleri’nde yaptığı idmanla devam etti.

İdman başlamadan evvel gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yeni Malatyaspor’un kaptanı Adem Büyük, âlâ bir hazırlık periyodu geçirdiklerini ve birinci lig maçını Trabzonspor ile oynayacaklarını belirterek, “Elimizdeki takımla en düzgününü yapmaya çalışacağız. Dönem başı kampları zordur, bizimki hayli ağır tempoda ve ağır geçti. Sakatlanan arkadaşlarımız oldu. Yetişmeyen transferlerimiz vardı. Gelen genç arkadaşlarımız var, özverili biçimde çalıştık. Lige yeterli bir başlangıç yaparız diye düşünüyorum. Ufak bir sakatlığım vardı, hoca risk istemediği için kimi müsabakalarda oynamadım. Şu an düzgünüm, Trabzon müsabakasına kadar daha güzel olacağımı düşünüyorum. İdmanlara devam ediyorum, zahmet yok” dedi.

“HERKESİN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMASI GEREKİYOR”

Kaptan Adem Büyük, geçen dönem 17 gol attığını kaydederek, “Geçen dönem grubun durumu parlak değildi, uygun oynadığımız maçları kazanabilseydik, tahminen farklı olabilirdi. Her futbolcu gol atmak ister lakin grubun başarısı kıymetli. O problemleri tekrar yaşamayalım. her insanın taşın altına elini sokması gerekiyor” diye konuştu. Kadroda 4’üncü yılı olduğunu ve her seferinde farklı oyuncu kümesiyle çalıştığını tabir eden Büyük, “Topluluk içerisinde herkesle anlaşmak zordur, ufak tefek sorunlar her ekipte olabiliyor. Yeterli bir futbolcu gurubuyla çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

“TARAFTARSIZ SIKINTI OLUYORDU”

Uzun bir ortanın akabinde müsabakalarda taraftarla buluşacaklarını belirten Büyük, “İmkanı olan taraftar gelsin. Sıhhat için aşı koşulu getirildi. Bence hoş bir uygulama. Taraftarımızı özledik, bilhassa kendi alanımızda oynadığımız maçlar, onlarsız sıkıntı oluyordu. Taraftarımızın gücünü gerimizde hissetmek bizim için âlâ olacak. Trabzonspor karşısında taraftarımızın dayanağıyla âlâ bir sonuçla ayrılmak istiyoruz” dedi.