Ahmed Musa: “Kulübü daha üst çıkarmak istiyorum”

tesbih

New member
Ahmed Musa: “Kulübü daha üst çıkarmak istiyorum” Muhteşem Lig takımı VavaCars Fatih Karagümrük’ün yeni transferlerinden Nijeryalı futbolcu Ahmed Musa, Muhteşem Lig’de mesleğine yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Ahmed Musa yaptığı açıklamada, Karagümrük’te başarılı olmak istediğini söylemiş oldu. Karagümrük’e transferinden duyduğu memnuniyeti anlatan Nijeryalı oyuncu, “Benim için burada bir aile ortamı var. Hocam, kulüp çalışanları, lider ve oyuncu arkadaşlarım mükemmeller. Bu kadroda olduğum için kendimi fazlaca memnun hissediyorum.” diye konuştu.

Fatih Karagümrük’te başarılı olmayı hayli istek ettiğini belirten Musa, “Başkan Süleyman Hurma buraya geldiğimde kulübün son senelerdaki muvaffakiyetlerini anlattı. Ben de bu grubun başarılarına katkıda bulunmak istiyorum. Bu kulübü daha üstlere çıkarmak istiyorum.” dedi

Başka Türk kulüplerindilk evvelki senelerda teklif alıp almadığı sorusunu cevaplayan 28 yaşındaki oyuncu, “Şu anda Karagümrük’ün oyuncusuyum. Bu saatten daha sonra öbür kulüplerle ilgili konuşmanın gereği olduğunu düşünmüyorum. Anı yaşıyorum, geçmişin hayli ehemmiyeti yok.” sözlerini kullandı.

2018 DÜNYA KUPASI’NDA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Kanatlarda ve forvet bölgesinde oynayabilen Ahmed Musa, futbola ülkesinin Kano Pillars ekibinde başladı. Avrupa’ya adımını 2010’da Hollanda grubu VVV-Venlo ile atan 28 yaşındaki oyuncu, 2012 yılında transfer olduğu Rus takımı CSKA Moskova’da ismini duyurunca, 4 yıl daha sonra Premier Lig grubu Leicester City’ye 18 milyon avro bedelle transfer oldu.

İngiltere’de işler istediği üzere gitmeyen Ahmed Musa, 2018 yılında dönemi kiralık olarak CSKA Moskova’da geçirdikten daha sonra Suudi Arabistan 1. Futbol Ligi takımlarından El-Nasr’a transfer oldu.

2018 FIFA Dünya Kupası’nda Nijerya Ulusal Kadrosu ile gösterdiği performansla dikkati çeken Ahmed Musa, ulusal formayla toplamda 87 maça çıkarken 15 defa ağları sarstı.