Ahmet Işık Çebi: Beşiktaş’ın teknik yöneticisi Lider Karaveli’dir

tesbih

New member
Ahmet Işık Çebi: Beşiktaş’ın teknik yöneticisi Lider Karaveli’dir Beşiktaş’ta Lider Ahmet Parıltı Çebi, Teknik Yönetici Lider Karaveli ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Karı, Vodafone Park’ta gündeme dair basın toplantısı düzenledi.

Çebi’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Öncelikli olarak ömrünü kaybeden Konyasporlu Ahmet Çalık’a Allah’tan rahmet diliyorum. Parıltı ortasında yatsın.”

“BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

“25-26 Aralık’ta yapılan genel şuraya katılan herkese teşekkür ediyorum. İki mali genel konsey yapıldı. İkisinde de Beşiktaş’ın şeffaf bulunmasına hassasiyet gösterdik. Şeffaf olmaya devam edeceğiz. Topluluğumuzun ısrarla talep ettiği rapor, mali genel şurada üyelerimize arz edilmiştir. kararı her neyse sonuna kadar gideceğimiz, Türk adaletine güvendiğimizi arz etmek istiyorum. Bütün Beşiktaşlılar, bu işin takipçisi olacağımıza inansın.”

“Pandemi kurallarında, fazlaca sevdiğimiz taraftarımızdan uzak olmamıza karşın kazanmış olduğumuz bir dönemde 3 kupa var. Bu, topluluğumuzun tarihinde bir birincidir. Bu gururu ölene kadar taşıyacağım. Bu başarıyı birkaç bireye mâl edenler var. Fakat bu bir takım işidir. her insanın emeği vardır. İdare, teknik takım ve ekip olarak gururluyuz. Topluluğumuza güzel uğurlu olsun”

“BU İŞTEN KİM MENFAAT EDİYOR?

“Fenerbahçe liderimiz konuşuyor, Galatasaray liderimiz konuşuyor, ben konuşuyorum, herkes konuşuyor. Herkes şikayet ederken, anlamadığım bir şey var. Bu işten kim menfaat ediyor? Biz nasıl cezayla susturulmaya çalışılıyorsak, işini yapamayan hakemlere de cezalar verilmeli. Ödül var, ceza yok. bu biçimde bir sistem olmaz. Şayet hakem arkadaşlar bir yanılgı yaparsa, bunun cezasını çekmeli. Alandaki hakem yanılgı yapabilir lakin VAR’daki hakem kusur yapamaz. Yapıyorsa arka niyetlidir. VAR hakemlerinin, orta hakem olmaması gerektiğini tekraren defa söylemiş oldum. ‘Bazı maçlarda yabancı hakem gelsin’ dedik diye mi cezalandırılıyoruz? TFF’yi uyarıyorum. Yürüyen nizama isyan eden arkadaşlara da isyan eden bir grup var.”

“CEYHUN YARARI ŞU ANDAN İTİBAREN SPORTİF DİREKTÖRÜMÜZ”

“Ceyhun Kazancı’yı şu andan itibaren sportif yönetici olarak tanımlıyoruz. Kendisine fazlaca güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. olağan olarak bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi’nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu tenkitler gereksiz. Takım dışı futbolcuları, oynatmayan ben değilim, teknik takımdır. 3 tane hoca geldi gitti, üçü de tıpkı yerde. Demek ki hocadan değil, futbolcunun kendinden kaynaklanıyor. bu biçimde bu topluluk, bunları transfer edenlere soracak.”

BEŞİKTAŞ’IN HOCASI BAŞKAN KARAVELİ…

“Hoca ne olacak, hoca kim olacak? diye konuşuluyor günlerdir. Ben çıkıp ‘Önder Hoca ile devam ediyorum’ diyorum, hala ‘Maç maç mı devam edeceksiniz’ diye soruyorlar. Bildikleri biçimde Beşiktaş’ta huzursuzluk yaratmaya çalışıyorlar. Anlıyorum medya olarak para kazanmaya çalışıyor fakat bunun derecesini yeterli ayarlayın. Lider Karaveli Hocam Beşikaş altyapısında büyük başarılara imza attı, atmaya da devam ediyor. Beşiktaş artık altyapıya kıymet veren bir projeyi başlatmıştır. Bunu 1 yıl evvel başlatmıştık. Rize maçında takıma alınan 9 genç oyuncumuzun yanında bekleyen de 9 oyuncu var. başlatmış olduğumız proje meyve vermeye başladı. Bu meyvelerden faydalanacağız. Rize maçında bunun ispatını yaptık. Lider Karaveli Hocamız büyük bir projenin bir modülü olmaya devam edecektir. Beşiktaş’ın ekonomik olarak düzelmesi istikametinde oyuncu yetiştirmeye yönelik projeyi uygulayacağını açıklıyorum. Hocamız bundan daha sonra Beşiktaşımızın teknik yöneticisidir ve Allah sıhhat sıhhat verdikçe nazaranvine devam edecektir.”

BEŞİKTAŞ SPORTİF YÖNETİCİSİ CEYHUN KARI NE SÖYLEDİ?

“Başlangıcı söylenmiş ancak devamı getirilmemiş, birfazlaca kulüpte yaşanmış bir proje bu. Tesisleşme kıymetli bir adım. Türkiye’de oyuncu yetişiyor, var. Kıymetli olan, onların yollarını hakikat vakitte açabilmek. Pazar günü Emirhan İlkhan’la tanıştı Türk futbol topluluğu. Kıymetli olan onu daima orada tutabilmek, kaybolan bir yıldız haline getirmemek. U19 kadromuzu biraz başka tutacağız. Oraya kıdemle gelinmeyecek. Beşiktaş U19 grubunda oynamak kolay değil. Başkan hocamız, bu büyük projemizde her daim işin merkezinde olacak.”

“Sadece altyapı projesi değil yapıyor olduğumuz şeyler. Atletik performans departmanını kuruyoruz. Bu departman, her daim bizimle olacak. Oyuncu izlerken yalnızca göz değil, işin tahlil ve istatistik kısmını göz gerisi etmemiz mümkün değil. Bu sistemi de yürürlüğe sokuyor olacağız. Beşiktaş’ın sokağa atılacak tek bir kuruşu yok.”

LİDER KARAVELİ: BEŞİKTAŞ İÇİN ADANMIŞ BİR HAYATIM VAR

“Ahmet Çalık’ın haberini alınca İlhan Palut hocayı aradım ama açamadığı için sevindim zira ne diyeceğimi bilemiyordum. Çok üzüldüm.”

“Bilk evvel kalbimin sesini dinlerim ve daima bana doğruyu söyler. Bugün bir daha kalbimin sesini dinliyorum. Benim hayatım, Türk futbolu ve gençliği için adanmış bir hayat. Beşiktaş için de benim adanmış bir ömrüm var. İskenderun’da ziyaret ettiğim bir öğrencim oradan ayrılırken bana ‘Önder Hocam siz Türk futbolunun terli formasısınız’ demişti. Bu beni hayli etkiledi.”

“SERGEN YALÇIN, TÜRKİYE’NİN ÜZERİNDE BİR OYUNCUYDU”

“Kimi altyapı der fakat benim için ismi her vakit Beşiktaş özkaynak nizamıdır. U19’daki teknik grupta bana nazaranvi veren, Sergen Yalçın’dır. Sergen Yalçın hocam, sağ olsun bana ve takımıma güvendi. vazifede olduğu sürece, bize her mevzuda son derece yardımcı oldu. Ona fazlaca teşekkür ediyorum. Onunla birebir alandaydım ve büyük bir keyifti. Türkiye’nin üzerinde bir oyuncuydu.”

“EMİRHAN İLKHAN’DA EN AZ EMEK BANA AİTTİR”

“Emirhan İlkhan’la ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Emirhan’da en az emek bana aittir. Onunla yalnızca 5 aydır çalışıyorum. Emirhan’ın bu kulübe kazandırılmasında epey yıl çalışan antrenörlerin emeği daha büyüktür. Yalnızca bir kişi, bir antrenör bunu üstüne almaya çalışmasın lütfen. Biroldukça insanın emeği vardır. Emirhan’ın üstünde kulüpte çalışan malzemecilerin de emeği vardır. Benim de yaptığım şey, Emirhan’a güvenmek. Ben, bu ülkenin gençlerine inanıyorum. Emirhan İlkhan’la ilgili yaptığımız şey, yapabileceklerine inanmaktı. Aksisini söylüyorum, ya Emirhan berbat bir performans sergileseydi? Bu kadar konuşulacak mıydı? Hayır. Fakat benim ona olan inancım değişmeyecekti. Emirhan özelinde tüm gençlerimiz için söylüyorum. Genç oyuncular kusur yapacaklar, her alanda kusur yapacaklar. Ben de 47 yıldır kusur yapıyorum. Lakin oyuncularıma şunu diyorum, ‘Aynı yanılgıyı ikinci defa yapmayın, yeni yanılgılar yapın.'”

“Bu ülkede akademi ve A ekipler içindeki köprüde tıkanıklık var. Ben oyuncuyken de tıkalıydı. Benim talip olduğum şey, o tıkanıklığı gidermek. Bunu yapabilecek bilgiye, birikime, donanıma da sahibim.”

“BEŞİKTAŞ’LA OLAN GÖNÜL BAĞIM BİTMEYECEK”

“Ben, Beşiktaş kulübünün teknik yöneticisi olabilir, yarın antrenörü, altyapı uyum sorumlusu olabilirim. Ne olursa olsun, benim Beşiktaş’la olan gönül bağım hiç bitmeyecek. Beşiktaş için hayli kıymetli işler yapmaya her vakit adayım. Benim birinci kimliğim, Beşiktaş taraftarlığıdır. Tribünde müzikler, besteler söylemiş olduğimiz günleri özlüyorum. Bu kadar epeyce sorumluluğu olmayan bir şeydi o. İnşallah o günleri tekrar yaşarım.”

CEYHUN KARI: BEŞİKTAŞ, GELECEK DÖNEM DA ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI

“Bruno Pinheiro ya da öbür hocalar, hiç değerli değil. Bizim odaklandığımız nokta, altyapı konusunda bilgisi olan hocalarla daima konuştuk. Biz asla ‘Çok genç oyuncu kazandıracağız, epeyce şey beklenmesin’ demiyoruz. Beşiktaş, gelecek dönem da şampiyonluğun en büyük adayıdır. Hem üretecek tıpkı vakitte yarışacak. Baktığımız hocalar da katiyetle bu kriterlere uyan hocalardı. Başkan hoca, Bruno olsa da olmasa da aslına bakarsan bu projenin merkezinde olan kişiydi. Rolün isminin ne olduğu değerli değil lakin bu köprüyü açacak insan Başkan hoca. Lakin dümende olur, fakat yanda olur. Bu proje, Başkan hocayla hoş esasen.”

AHMET IŞIK ÇEBİ: MAYIS AYINDA BAŞKANLIĞA ADAYIM

“Biz futbolcu satamadık. Bizim elimize gelen futbolcular 4-5 yıllık kontratları vardı. Git diyoruz gitmiyor, oyna diyoruz oynamıyoruz. O yüksek kontratlı futbolcuları kimse almadı. bundan evvelki periyotta alınan futbolcuların ne kadar yanlışlı olduğunu göstermektedir. Bizim getirdiğimiz Ghezzal ve Rosier için fazlaca emek verdik. Hakikat şeyler yaptık. Gönderemediklerimizi biz getirmedik. 1’lik futbolcuya 3-4 verirseniz o futbolcular 4-5 yıl sizde kalır.”