Alex Král, 1. FC Union Berlin’e taşınıyor

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin, Alex Král ile güçlendi. Çek milli oyuncu geçtiğimiz günlerde Bundesliga’ya düşen Schalke 04’te forma giydi.

Alex Král (r., burada Leipzig’den Konrad Laimer’e karşı) geçen hafta sonu FC Schalke 04 ile Bundesliga’dan küme düştü.RHR fotoğrafı/resmi

Ruhrpott’tan başkente!

Alex Král yeni sezon için 1. FC Union Berlin’e taşınıyor. En son Bundesliga’ya düşen FC Schalke 04 için ayakkabılarını bağlayan 25 yaşındaki oyuncu, Köpenicker orta sahasına güç katacak. Öncelikle altıncı veya sekizinci pozisyonda kullanılmalıdır.

Kral, aslında 2024’e kadar Spartak Moskova’ya bağlı. Rus veya Ukrayna kulüpleriyle sözleşmesi olan oyuncular için özel transfer düzenlemelerinin genişletilmesi sayesinde, Çek uluslararası, kendi kulübüyle transfer müzakereleri yapmadan Bundesliga’da kalabilir. Önümüzdeki yaz, Birliğin kalıcı taahhüdü ile ücretsiz bile olacaktı.

🤝
Union’a hoş geldin Alex! #funion

— 1. FC Union Berlin (@fcunion) 2 Haziran 2023
“Union’a taşınmak benim için önemli bir adım. Geçen sezon Bundesliga ile tanıştığım için alışmam zor olmayacak. Birliğin son yıllardaki gelişimi inanılmaz ve çok etkileyici. Takımı ve tüm kulübü gerçekten dört gözle bekliyorum” dedi.

İddiaya göre ligdeki rakibi Borussia Mönchengladbach da bir taahhütle ilgileniyordu. Ancak teknik direktör Daniel Farke’nin takımı uluslararası ticarete sıçramayı kaçırırken, Union Campions Ligi ile cezbediyor.