Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli: Amacımız üstler

tesbih

New member
Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli: Amacımız üstler Mustafa Denizli, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, “Biz tutunmak için gelmiyoruz buraya. Biz kendimizi üstlerde bir yerde tutmaya geliyoruz. Bu olur mu? Olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umutluyuz. Tez ve umudun olmadığı bir yerde adım atman mümkün değildir” diye konuştu.

“Herkes nazaranvini yaparsa fazla zorluk yaşanmaz” diyen deneyimli teknik adam, “Başkanla 8-9 futbolcuya gereksinim olduğu ortak fikrimizdi, 2 transfer yaptık. Muhtemelen 3 tanesi de kampa intikal eder. 8-9’u bulamasak bile 7 transferle lige daha huzurlu başlama imkanına sahip oluruz. Kadronun kıymetli modülleri hala kampa katılmış değil. Çabuklaştırılmış bir adaptasyon devri bizi bekliyor. 19-23 yaş ortası bilinirliği olmayan transferlerle Altay’ın geleceğini sağlam temeller üzerine oturtacağız. Altay’ı eski günlerine döndüreceğiz” dedi.

TAKIMDA ELEME YAPACAK

Altyapısından yetişip 18 yıl formasını giydiği Altay’a geçen dönem 38 yıl ortadan daha sonra teknik adam olarak dönen ve kulübü Harika Lig’e çıkaran teknik yönetici Denizli, “Geçen yıl gelirken takım hayli genişti. İzmir’e gelmeden oyuncuların performanslarını kıymetlendirerek 11 kişiyi dışarıda bıraktım. Mühlet kısa, beklenti yüksekti. Bunu yapmak mecburiyetindeydim. Bu sene bir ölçü daha yaptım, kamptan daha sonra bir ölçü daha yapacağım” iletisi verdi.

KAZIM VE EREN KALİTELİ

“Altay’ın altyapısından yetişen futbolcuların topluluktaki yerleri farklıdır” diyen Mustafa Denizli, “Altay bu mevzuda fazlaca kıymetli işleri başarmış bir topluluk. Son senelerda pek nazaranmiyoruz. Çıkardığı genç futbolcular var fakat düşündükleri çizgiyi yakalayamadılar. Kazım ve Eren ikisi de kaliteli. Kazım Can’ın gelişim sağlaması lazım. Kimi kıymetli eksikleri var. Eren biraz daha düzgün durumda. Muhtemelen ona devir periyot nazaranv vereceğim” formunda konuştu.