Anadolu Efes’in Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon, mesleğini ve dönemi kıymetlendirdi

tesbih

New member
Anadolu Efes’in Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon, mesleğini ve dönemi kıymetlendirdi Anadolu Efes’te 4’üncü dönemini geçiren, 44 numaralı formayı terleten ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafınca fahri hemşehrilik beratı verilen Simon, Türkiye’deki hayatı ve Malatyalıların kendisine gösterdiği ilgiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Olağanüstü bir kulüpte oynadığını belirten Simon, dönemi iki kupayla tamamladıkları için fazlaca memnun olduklarını bildirdi. Simon, iki kulvarda da kupa kazanmanın fazlaca manalı olduğunu lisana getirerek, şu biçimde devam etti:

“Alabileceğimiz bütün kupaları aldık. Geçen dönemi ise elimizde olmayan niçinlerden dolayı tamamlayamadık lakin Anadolu Efes üzere bir kulüpte oynuyorsanız amaçlarınız daima yüksek olmalı. Ben Krunoslav Simon olarak mesleğimin en düzgün ve verimli dönemini geçirdim. hem de kulüp tarihinin en düzgün dönemini yaptık. Bu tarihin bir modülü olmak hoş lakin daha değerlisi bunu devam ettirmek.”

“HİÇBİR VAKİT BAĞIMI KOPARMAYACAĞIM”

Türkiye’de, İstanbul’da yaşamanın epey hoş olduğunu aktaran Simon, şu tabirleri kullandı:

“İnsanların birinci geldiğimiz andan itibaren beni kabullenişleri, misafirperverlikleri ve yaklaşımları epeyce olumluydu. Ben her vakit İstanbul’da, Türkiye’de geçirdiğim vakitten büyük zevk alıyorum. Benim ayrıyeten burayla duygusal bir bağım var. En küçük kızım Türkiye’de doğdu. Mesleğimi bitirdikten daha sonra bile etrafımdaki beşerlerle hiç bir vakit bağımı koparmayacağım, her vakit onlarla birlikte olacağım.”

“ANADOLU EFES’TE KALMAK İSTİYORUM”

Gayeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Krunoslav Simon, “Kontratımda hala 1 yıl opsiyonum var ve ben her vakit söylemiş olduğim üzere Anadolu Efes’te kalmak istiyorum. Anadolu Efes büyük maksatları olan kulüp. Her vakit en uygun için gayret eden bir kulüp kendi gayeleri doğrultusunda planları ne olur bilmiyorum lakin ben kalmak istiyorum.” dedi.

“MALATYA DENİNCE AKLIMDA birinci vakit içinderda KAYISI SİMGESİ CANLANIYOR”

Krunoslav Simon, 44 numaralı formayı giymesiyle ilgili anısına anlatarak, “İlk geldiğimde 4 numaralı formayı istiyordum ancak kaptanımız Doğuş Balbay giyiyordu. Müsait olmadığı için ben de 44 numarayı giymek istedim. daha sonra da beşerler bana ‘Malatyalı’ diye hitap etmeye başladı. 4 yıl evvel birinci geldiğimde latife olarak başladı fakat bugün latifeden çıktı nitekim büyük ve değerli bir şey oldu.” diye konuştu.

Malatya’yla ilgili internette yaptığı araştırmalarda kayısının dikkatini çektiğini lisana getiren Simon, şunları kaydetti:

“aslına bakarsanız deplasman maçlarına gittiğimde tanımadığım birfazlaca kişi ‘Malatyalı’ lakabım yüzünden bana epeyce fazla kuru kayısı getirdi. O yüzden Malatya denince aklımda birinci vakit içinderda kayısı simgesi canlanıyor. Malatya’ya birinci geldiğim andan itibaren epey etkilendim zira insanların bana karşı nazik ve sıcak kanlı olduklarını gördüm. Misafirperverliklerinden dolayı onlara müteşekkirim. Malatya’ya geldiğim birinci andan beri fazlaca memnunum ve harika bir gün geçirdim.”