Anadolu Efes’te Shane Larkin, Ergin Ataman’la konuşmasını anlattı

tesbih

New member
Anadolu Efes’te Shane Larkin, Ergin Ataman’la konuşmasını anlattı Turkish Airlines EuroLeague’de dönemi şampiyonlukla tamamlayan Anadolu Efes’te Türk ve ABD pasaportlu yıldız isim Shane Larkin, beIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

“Avrupa şampiyonluğu hoş bir his. Üç yıl evvel birinci burada bir ortaya gelmemizden daha sonra uzun bir seyahat oldu. Son sıradaydık, daha sonra ikinci sırayı aldık. Dönem iptal oldu lakin artık o istediğimiz kesin amaca sonunda ulaştık. Bunu daima bir arada bu seyahate başladığımız beşerlerle başarmış olmak hoş bir his.”

“NE OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”

Larkin, geleceğine ve NBA planlarına dair şunları söylemiş oldu:

“NBA konusunda ne olacağını asla bilemezsiniz. Kimi fırsatlar olacaktır lakin ne istediğinize bakılırsa o fırsatlarla ilgili bir karar vermek lazım. Günün sonunda asıl sorun mesleğiniz için ne istediğiniz ve neyin en düzgünü olduğunu düşündüğünüz. Bence her oyuncu bir noktada bu sonucu verme noktasına gelir. Sizin için en güzelinin ne olacağını düşünüyorsanız ona karar vermelisiniz. Burada büyük şeyler başardık. Muhtemelen mesleğimin en âlâ üç yılını geçirdim. Çok keyif aldım. Ama bakılırsaceğiz. Şu an verebileceğim en uygun karşılık bu. Asla bilemezsiniz. Ne olacağını bakılırsaceğiz. Nasıl fırsatların çıkacağını, ne durumların yaşanacağını nazaranceğiz.”

“ATAMAN HER ŞEYİ UNUTMAMI SÖYLEDİ”

Yıldız oyun kurucu, dörtlü finalde başantrenör Ergin Ataman ile yaşadığı olayları anlattı:

“Yarı final maçını unutmamı söylemiş oldu. Yarı finalde birbirimize girmiştik. O bir sebeple bana bağırdı, ben de karşılık verdim. Lakin her şeyi unutmamı söylemiş oldu. Son senelerda Barcelona’ya karşı âlâ maçlar çıkardığımı ve güzel oynadığım bir ekibe karşı en üst düzeyde en büyük maça çıkacağımı söylemiş oldu. Beni birinci beşte başlatacağını ve yarı finalde olan biteni unutmamı söylemiş oldu. ‘Agresif çık, kendi oyununu oyna, kazanırız’ dedi. Bu kadar.

Çok uzun bir toplantı değildi. Birkaç dakika sürdü lakin yarı finalde yaşadığımız o anı, o uyuşmazlığı, artık ne derseniz, geride bırakmaya ve tüm konsantrasyonu finali kazanmak için müspet güç oluşturmaya yönlendirmeye çalışıyordu.

Ben de birinci beş başlayarak yeterli hissettim lakin bence her basketbolcu birinci beş başlayınca güzel hisseder. İstediğiniz herkese sorun. Herkes başlamak ister zira ısınmayı yeni bitirmişsinizdir ve çabucak işe koyulmak istersiniz.”

“HEPİMİZ BİR ORTADA BÜYÜYÜP KAYNAŞTIK”

Larkin, grup arkadaşı Vasilije Micic ile ortalarında oluşan ahenge dair şu tabirleri kullandı:

“Ben o kimyanın bilhassa birinci başladığı bir an hatırlamıyorum. Bence vakit içinde oluştu. Dokuz yeni oyuncumuz vardı. Daha evvel hiç bir arada oynamamıştık. Bu bir arada oynayıp alanda en uygun performanslarımızı nasıl göstereceğimizi manaya süreciydi. ötürüsıyla belirli bir an yahut aşikâr bir maç olduğunu düşünmüyorum. Benim onun alanda neler yaptığını ve nelerin alanda onun için en düzgünü olduğunu anlamam, kendime, ona ve ekibe yardımcı olmak için neler yapmam gerektiğini anlamam vakit aldı. Bence vakit içinde, birlikte oynayarak, saha içi ve haricinde birbirimizi, kişiliklerimizi, olumlu yanlarımızı anlayarak oluştu bu. Bence hepimiz bir ortada büyüyüp kaynaştık.

Fakat bilhassa de biz ikimiz için bu biçimde oldu zira birden fazla vakit top bizim ellerimizde. Bence bu bir öğrenme süreciydi. Doğal ki fazlaca yetenekli bir oyuncu. Ben de yetenekliyim. Grupta biroldukça yetenekli oyuncumuz var. Kimin ne yaptığına bakmadan birlikte kazanma gayesini paylaşan yetenekli oyuncuları bir ortaya getirdiğiniz vakit, bu sizi epeyce tehlikeli yapıyor. Bence vakit içinde bu biçimde ortaya çıktı bu kimya.”

“BİR MVP İLE ROTASYONU PAYLAŞMAK GÜZEL”

28 yaşındaki oyuncu, Micic’in Turkish Airlines EuroLeague’te olağan dönemin ve Final-Four’un en pahalı oyuncusu seçilmesini şöyleki kıymetlendirdi:

“İyi hissettim. Ne kadar çalıştığını görüyoruz. Salona her vakit birinci gelip tartı çalışan oyunculardan biri oluyor. En son çıkıp şut çalışan oyunculardan biri oluyor. Basketbola kendisini ne kadar adadığını görüyorsunuz. Her vakit çalışıyor, her vakit daha güzele gitmeye ve çıkabileceği en üst düzeye çıkmaya çalışıyor. Birinci yıldan bu yıla, MVP bulunmasına giden süreçteki gelişmenini görmek nitekim hoş. Bir MVP ile rotasyonu paylaşmak hoş.

Bu sürecin bir modülü olmak ve onun şu anki pozisyonuna, en düzgün oyun kuruculuğa yükselmesini görmek hoş. Bu mükafatı alması epey hoş. Her vakit bir şeyler söyleyebilir lakin mükafatı alırken nitekim sözleri bulamadı. Hoş bir andı. Kadro için de o denli. Final Four için hoş bir güç ile başlamış olduk. Onun için sahiden memnundum.”

Larkin, ayrıyeten şunu ekledi:

“Artık ikimiz de sağımıza vurduğumuz şutları birebir atıyoruz.”