Ankara’da İstek Kayaalp’e coşkulu karşılama

tesbih

New member
Ankara’da İstek Kayaalp’e coşkulu karşılama Japonya’nın başşehri Tokyo’da düzenlenen 2020 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan güreşçi İstek Kayaalp, Ankara’da büyük bir coşkuyla karşılandı. Saat 09.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen karşılama merasimine; Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, antrenörü Akif Canbaş, eşi Zeynep ve kızı Vera Kayaalp, ASKİ Spor Kulübü’nün ulusal atletleri ve idarecileri katıldı.
Katıldığı dördüncü olimpiyat olduğunu tabir eden İstek Kayaalp, “En büyük amacım mesleğimde eksik olan altın madalyayı alabilmekti lakin bir daha nasip olmadı. Artık bizim için altın madalya haricindeki madalyayalar üzücü oluyor. Mesleğimde şampiyonluklar kazanmış bir sportmen olarak tek maksadım olimpiyat altın madalyasını kazanmaktı. Ülkemiz için buna da şükür diyoruz. Bundan daha sonra devam edip, alamadığımız o altın madalyayı almak en büyük arzum fakat 2024’de de az bir süre var. İnşallah oraya kuvvetli bir biçimde gitmek isterim. Yoksa içimde büyük bir ukde kalacak. Şimdiye kadar vatanıma, milletime en düzgün biçimde hizmet ettiğimi düşünüyorum. Sıhhat olsun, bir daha olmadı. Bundan daha sonraki madalyaları alabilecek arkadaşlara muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah ülkemize daha fazlaca madalya kazandırırlar. 32 yaşındayım, güreşin son evreleri fakat iki üç sene daha sabredeceğiz artık. Elimizden geleni yapacağız. Gücümüzü koruyacağız. Bir defa daha denemek için kolları sıvıyacağız” dedi.

İHSAN SELİM BAYDAŞ: MUVAFFAKİYETLERİNİN DEVAM EDECEĞİNİ BİLİYORUZ

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ise yaptığı açıklamada, “Rıza şampiyon bir pehlivan. Her türlü başarıyı göstermiş bir kardeşimiz. Avrupa, dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda tarihi bir duruma imza atmış. Biz ona inanıyoruz, güveniyoruz. Muvaffakiyetlerinin devam edeceğini biliyoruz. Ben bugün Rıza’yı karşılamaya gelen sportmen genç kardeşlerimiz sesleniyorum; bu karşılamayı örnek alın, inşallah her birinizi burada bu biçimde karşılayalım. Her istikametiyle örnek bir kardeşimiz. Kendisi üzgün, bir keyifle karşılıyoruz onu” diye konuştu.