Antalya’da kirasını ödeyemediği meskeninin eşyaları sokağa atıldı

KesikÇayır

New member
Antalya’da kirasını ödeyemediği meskeninin eşyaları sokağa atıldı Anlalya’da işsiz ve 1 çocuk annesi olan Aysel Çınar kirasını ödeyemediği konutundan eşyaları sokağa atılarak zorla çıkarıldı.

Çalıştığı iş yerinden çıkartılmak zorunda kalan Aysel Çınar 7 aydır işsiz durumda.

TOPLAM BORCU 4 BİN 900 LİRA

Çınar’ın iş müracaatları sonuçsuz kalınca, 700 lira olan kirası birikerek toplamda ev sahibine 4 bin 900 lira borcu oluştu.

Konut sahibi biriken kiranın tahsili için avukata başvurdu. Aysel Çınar’ın meskenden tahliye edilmesi için verilen sonucun mühleti dolunca konuta çilingir sayesinde girilerek konutta bulunan eşyalar apartman bahçesine çıkarıldı.

Yakınlarının sayesinde geçinen Aysel Çakır kendisine yardım edilmesini bekliyor.

“SOKAKTA MI KALALIM?”

Konut sahibine işsiz olduğunu ve iş bulamadığını tabir eden Çakır, “Ama mesken sahibim durumu avukata aktarmış. Avukata da durumumu anlattım. Yalvardım yapmayın, sokakta mı kalalım dedim fakat dinlemediler. Meskende yokken çilingir vasıtasıyla kapımı açıp eşyalarımı dışarı attılar. Şuan kedilerimle birlikte sokakta kaldım.” diye konuştu.

“KEDİLERİM SOKAKTA YAŞAYAMAZ”

Geliri olmadığı için kirasını ödeyemediğini belirten Çakır, “Bir gelirim olsa bu para esasen birikmez. yıllardır bu mahallede oturuyorum. Birinci kere bu biçimde bir şey başıma geldi. İş imkanım olsa ben bulunduğum yerin kirasını biriktirmezdim. ‘Borcumu ödemeyeceğim’ demiyorum. Fakat imkanım olmadığı için ödeyemiyorum. Hemen başımı sokacak bir meskene gereksinimim var. Eşyalarımı koyacak bir yer yok. Kedilerimi de düşünüyorum onlar sokakta yaşayamaz” diye konuştu.