Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Harika Kupa öncesi tezli konuştu

tesbih

New member
Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Harika Kupa öncesi tezli konuştu Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Üstün Kupa finalinin kendileri için fazlaca büyük bir baht olduğunu belirterek, “Camianın, kentin ne kadar bu kupayı istediğini biliyorum. Kendimden hayli topluluk için kulüp için kupayı almak istiyorum” dedi.

Şahin, kulübün Döşemealtı ilçesindeki Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Antalyaspor’da olumlu geçen 2,5 ay yaşadıklarını söylemiş oldu. Oyuncuların yaklaşımı, oyun ideolojilerine yatkınlıkları ve verdikleri nazaranvleri yerine getirme çabalarının olumlu olduğunu lisana getiren Şahin, birkaç maç haricinde istedikleri oyunu sergilediklerini vurguladı.

Şahin, ligin ikinci yarısında bunun üzerine koyarak tüm maksatlarına ulaşmayı amaçladıklarını kaydetti. Futbolcularının performansının uygun olduğunu aktaran Şahin, formsuz oyuncuların form kazandığını, çıkış yapan oyuncular olduğu üzere sisteme uymakta zorlanan oyuncuların da olduğunu söz etti.

Ekipteki havanın olumlu olduğunu ve işin ciddiyetinin farkında olduklarını anlatan Şahin, ligin ikinci yarısının daha sıkıntı ve sert geçeceğini bildiklerini vurguladı.

Transfer çalışmalarının sürdüğü bilgisini veren Şahin, “Transfer pürüzü var. Onu kaldırabilirsek destek yapmak istiyoruz. Ekonomik koşulları zorlamadan, kulübü zora sokmayacak biçimde kaliteli destek yapmak istiyorum. Ekibimden mutluyum lakin destek yapmamız gereken bölgeler var. Transfer edeceğimiz futbolcunun oyun kalitesinin yanı sıra âlâ bir insan ve kulübe yakışacak bir karaktere sahip olması gerekiyor” diye konuştu.

“DOĞUKAN ÇOK FARKLI BİR YETENEK”

Yolların ayrılması için görüştükleri oyuncular olduğuna değinen Şahin, performansından mutlu olmadıkları, mühlet alamayan genç oyuncuların gelişimi için oynamalarının gerektiğini söylemiş oldu.

Doğukan Sinik’in fazlaca farklı bir yetenek olduğuna dikkati çeken Şahin, “Ona epeyce güveniyorum. O da itimadımızı bugüne kadar boşa çıkarmadı. Doğukan üzere yetenekli , performansı uygun olan oyuncuların skora katkısı daha fazla olması lazım. Doğukan’ın performansında düşüş görmedim, istikrarı yakaladığını düşünüyorum” dedi.

“MAÇ 97’İNCİ DAKİKALARA UZAMAMALI”

Ligde en çok üzüldüğü maçın Kasımpaşa olduğunu aktaran Şahin, 3 maç hariç grubun olumlu futbol sergilediğini belirtti.

Ligin ikinci yarısında daha epey maç kazanmak ve istikrar sağlamak istediklerini kaydeden Şahin, şu biçimde devam etti:

“Oyun sistemimizde oynadığımız vakit otomatikman puanlar gelecektir. Oyunun denetimini daha fazla elinde tutma sürecini, birkaç nokta transferle hızlandırabiliriz. Son dakika golleri biraz üzdü. Acı çekerek de kimi şeyler öğreniliyor. Olumlu maçlar bizi yükseltiyorsa, bir yere taşıyorsa negatif sonuçlar da bizi bir yere götürecektir. Bunun üzerine çalışıp bu yanlışları gidermemiz lazım. Ben örneğin son dakikalarda yere yatmaya karşıyım. Yalnızca bizim için değil rakipler için de söylüyorum. Maç 97’inci dakikalara uzamamalı. Net dakikası oynansa maçlar olduğu skorla bitecek.”

“KUPA FİNALİ BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS”

Beşiktaş ile Katar’da karşılaşacakları Türkcell Üstün Kupa final uğraşında kendilerini epey hoş bir maçın beklediğini tabir eden Şahin, futbolcularının tek maçla kupa kazanarak özgeçmişlerine bir muvaffakiyet yazacaklarına inandığını lisana getirdi.

Futbolcularının hepsinin hazır olduğunu belirten Şahin, “Tek maçta kupa kazanmak motivasyon için kâfi. Ekstra bir motivasyon için ligdeki pozisyon, Avrupa’daki pozisyona bakmaya gerek yok. Kupa finali bizim için epey büyük bir baht. Topluluğun, kentin ne kadar kupayı istediğini biliyorum. Kendimden hayli topluluk için bu kulüp için kupayı almak istiyorum. İnşallah Allah nasip eder. Doğal ki favori Beşiktaş. Kalitesi ortada. Başkan hocayla uygun bir çıkış yakaladılar. Hoş şeyler yapıyorlar. Açıklamalarını da oynattığı futbolu da beğeniyorum. Ancak biz de hazırız kupaya. Topluluğumuz rahat olsun. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Genç yaşta nazaranve geldikten daha sonra futbol sorumlusu olarak birinci finaline çıkacağına işaret eden Şahin, “birlikte bir şey kazanmanın heyecanı var. Futbolcuların, ailelerin, taraftarların memnunluğunu görmek epey hoş olur. O yüzden inşallah Allah nasip eder kupayı getiririz” sözlerini kullandı.